Raport: Wymiana na linii Pelicans-Blazers-Kings

Stało się! To co było zapowiadane od kilku dni wreszcie doszło do skutku. Generalni Menadżerowie zespołów z Portland, Sacramento i New Orleans dogadali się co do trójstronnej wymiany, która zatwierdzona zostanie oficjalnie przez ligę 10. lipca. Tego dnia do zespołu po oficjalnym zatwierdzeniu „Pelikanem” stanie się również rozgrywający Jrue Holiday z Philadelphia 76ers.

Na mocy tego porozumienia do Luizjany trafi rzucający obrońca Sacramento Kings, Tyreke Evans oraz wybrany z 39. pickiem w drafcie 2013 przez Blazers center, Jeff Withey. New Orleans Pelicans wyślą natomiast Robina Lopeza i Terrela Harrisa do Portland Trail Blazers i Greivisa Vasqueza do Sacto. Pelikany otrzymają 23-letniego Evansa na nowym kontrakcie wart 44 mln $ za 4 lata gry.

Pelikany zyskują tym samym utalentowanego zawodnika, który dołączy do swoich dwóch przyjaciół jeszcze za czasów AAU – Erica Gordona i Jrue Holiday’a. Aby to zrobić Dell Demps musiał pozbyć się wysokiego kontraktu Robina Lopeza (ponad 10 mln $ za 2 lata) i wytransferował go do Portland. Wymiana Greivisa Vasqueza i Terrela Harrisa miała natomiast na celu wyczyszczeniu miejsc na obwodzie, gdzie po wyjęciu w te lato Holiday’a i Evansa zrobiło się bardzo tłoczno.

Na pozycjach 1-2 Monty Williams ma w tej chwili do dyspozycji Jrue Holiday’a, Erica Gordona, Tyreke’a Evansa, Austina Riversa, Briana Robertsa i Pierre’a Jacksona.

Jeff Withey to natomiast już 23-letni środkowy, który jest gotowy do grania w NBA od zaraz dzięki swoim świetnym warunkom fizycznym. Były zawodnik już Kansas Jayhawks mierzy 7 stóp i będzie idealnym zmiennikiem na pozycję numer „5”.

Withey w swoim senior year notował dla uczelni Kansas średnio 13.5 punktu, 8.5 zbiórki i 3.9 bloku.

Trail Blazers w zamian za Robina Lopeza wyślą picki i gotówkę. Najprawdopodobniej będą to dwa wybory przyszłościowe w drugich rundach, które powędrują do Sacramento.

Dell Demps może się od teraz skupić na szukaniu zawodników, którzy załatają dziurę na pozycji niskiego skrzydłowego.

WITAMY NA POKŁADZIE REKE I JEFF!

Grafika ze zdjęcia głównego stworzona przez Dariusza Ejkiewicza.