Raport: Zmartchywstał i wraca do NOLA

Pamiętacie go jeszcze? Emeka Okafor po wielu kontuzjach wraca do gry w koszykówkę na najwyższym poziomie. Kiedy wydawało, że center zakończy już swoją sportową karierę, ten wrócił do gry w G-League, a teraz dostanie szansę w New Orleans Pelicans. Zespół podpisał 35-latka na zasadzie 10-dniowego kontraktu.

Emeka wraca tym samym do Nowego Orleanu po blisko 6 latach przerwy. Wówczas to jeszcze Hornets, wytransferowali go do Wizards, gdzie spędził jeden sezon. Następnie jego najczęstszym miejscem pobytu były gabinety lekarskie. W tym sezonie reprezentował barwy Delaware 87ers.

W G-League notował średnio 6.8 punktu oraz 8 zbiórek w 19.9 minut na parkiecie. Wystąpił w 26 spotkaniach. Emeka wrócił przede wszystkim do formy fizycznej po latach przerwy. Z miejsca będzie w stanie wzmocnić frontcourt Pelicans na kilka minut i przepychać się w strefie podkoszowej.

Pellies z desperacją poszukują centra, który wejdzie do składu i będzie mógł wspomóc Anthony’ego Davisa w starciach z silnymi graczami. Steven Adams podczas dzisiejszego spotkania dawał się we znaki całej drużynie z Nowego Orleanu i wzmocnienie zbiórki i obrony pod koszami to na ten moment priorytet w kompletowaniu składu przed NBA Trade Deadline.

10-dniowy kontrakt dla Okafora to dobry sposób, aby sprawdzić zawodnika w NBA i zostawić sobie furtkę przed nadciągającym transferem lub przejęciem zawodnika z rynku wolnych agentów, po tym jak zostanie wykupiony. Potencjalny cel to np. Brook Lopez z Los Angeles Lakers.

Warto dodać, że Okafor spędził w New Orleans trzy sezony. Zagrał dla tej organizacji w 181 meczach notując średnio 10.3 punktów oraz 9.1 zbiórek.