Roger Mason w Hornets

Jak podają zaufane źródła na Twitterze – Roger Mason Jr. podpisze kontrakt z drużyną z Luizjany. Dla 32-letniego weterana będzie to już siódma ekipa w karierze, ale jak dotąd w żadnej nie zrobił zbyt wielkiej kariery. Swój ostatni sezon spędził w Washington Wizards. 

Jest to więc kolejny rzucający obrońca w drużynie – bowiem na tej pozycji mamy już Erica Gordona, Austina Riversa oraz Xavier Henry. Bardzo możliwe jednak, że z powodu operacji i kontuzji tych dwóch ostatnich „Szerszenie” wolałby zabezpieczyć się na wszelki wypadek, gdyby obydwoje mieli wypaść na pewien okres czasu.

Monty Williams i Dell Demps Rogerem Masonem byli zainteresowani jeszcze przed otwarciem okienka transferowego, ale jak widać negocjacje – pomiędzy sobą – trwały do teraz i dopiero dzisiaj postanowili podpisać umowę z weteranem. Szczegóły kontraktu nie są jednak na tę chwilę znane – ale raczej pewne jest to, że Mason będzie miał przez rok ważną umowę, a wynagrodzenie będzie w okolicach minimum dla weterana.

32-latek ostatni sezon rozgrywał w stolicy USA, gdzie notował na spotkanie średnio 5 punktów oraz 1 zbiórkę w 13 minut na parkiecie.

Czy New Orleans Hornets robią w tej chwili dobre ruchy na rynku transferowym? Czy nie lepiej byłoby szukać kogoś ważnego na – jakże ważne – pozycje rozgrywającego czy chociażby niskiego skrzydłowego?