Roger Mason w Hornets

Jak podają zaufane źródła na Twitterze – Roger Mason Jr. podpisze kontrakt z drużyną z Luizjany. Dla 32-letniego weterana będzie to już siódma ekipa w karierze, ale jak dotąd w żadnej nie zrobił zbyt wielkiej kariery. Swój ostatni sezon spędził w Washington Wizards. 

Jest to więc kolejny rzucający obrońca w drużynie – bowiem na tej pozycji mamy już Erica Gordona, Austina Riversa oraz Xavier Henry. Bardzo możliwe jednak, że z powodu operacji i kontuzji tych dwóch ostatnich „Szerszenie” wolałby zabezpieczyć się na wszelki wypadek, gdyby obydwoje mieli wypaść na pewien okres czasu.

Monty Williams i Dell Demps Rogerem Masonem byli zainteresowani jeszcze przed otwarciem okienka transferowego, ale jak widać negocjacje – pomiędzy sobą – trwały do teraz i dopiero dzisiaj postanowili podpisać umowę z weteranem. Szczegóły kontraktu nie są jednak na tę chwilę znane – ale raczej pewne jest to, że Mason będzie miał przez rok ważną umowę, a wynagrodzenie będzie w okolicach minimum dla weterana.

32-latek ostatni sezon rozgrywał w stolicy USA, gdzie notował na spotkanie średnio 5 punktów oraz 1 zbiórkę w 13 minut na parkiecie.

Czy New Orleans Hornets robią w tej chwili dobre ruchy na rynku transferowym? Czy nie lepiej byłoby szukać kogoś ważnego na – jakże ważne – pozycje rozgrywającego czy chociażby niskiego skrzydłowego?

 • pawel

  jak powiedzial Dealer Dell – kadra jest juz niemal dopieta. salary mamy minimalnie przekroczone – takze jak ktos przyjdzie to raczej za minimum weterana. no chyba ze opylimy Henryego czy tam innego Aminu. Bo Warricka to chyba mozemy dopiero za 2 miechy. Takze ja sie spodziewam podpisania niemajacych jeszcze oficjalnie umow D. Millera i Thomasa. Plus ew. Robertsa na PG. Drobne zmiany mozliwe przed sezonem. preseason zaczynamy 7.10. wczesniej bedzieoboz – wtedy bedziemy madrzejsi…

 • kgor

  Chyba już trochę za późno na jakiś sign rozgrywającego. Nawet nie orientuje się kto jest jeszcze dostępny. Chyba, że sign and trade, tylko po kogo? PG na lata czy weterana na sezon.

  • mike

   To zależy jak bardzo chcą zrobić z Riversa rozgrywającego i jak bardzo da się zrobić z niego rozgrywającego…

 • mike

  Zgadza się. Jakiś solidny rozgrywający by się przydał, żeby miał kto dokarmiać Davisa piłkami pod koszem.