Rookie wysłany do D-League

Wybrany z 46. numerem w Drafcie 2012 Darius Miller miał być backupem dla wychodzącego w pierwszej piątce na pozycji niskiego skrzydłowego Al-Farouq Aminu. Nigeryjczyk po bardzo dobrym początku sezonu wpadł jednak w dołek i nie pokazuje się już z takiej dobrej formy, mało tego, Monty Williams postanowił dać mu „karę” i nie wypuszcza go już prawie od miesiąca na parkiet. Podobnie jest z Dariusem Millerem, który po poprawnym początku (trafiał chociaż „trójkę” na wejście i dobrze bronił) nie gra już tak dobrze.

Generalny Menadżer New Orleans Hornets najwyraźniej stracił już cierpliwość do słabej dyspozycji 22-latka Dariusa Millera i postanowił wysłać go na zaplecze ligi NBA, do D-League. Miller od dziś będzie reprezentował drużynę Iowa Energy. Jego zesłanie do D-League jest również zapewne reakcją na to, że do drużyny wrócił Eric Gordon, który zabrał kilku graczom sporą liczbę minut. 

Miller wystąpił w 23 meczach grając średnio 13.6 minut podczas których zdobywał średnio na mecz 2 punkty, 1.7 zbiórek i 1 asystę.