Russ Smith z gwarantowanym kontraktem

Pozyskany poprzez draft dzięki wymianie z Philadelphia 76ers – rozgrywający Russ Smith – dostanie szansę od New Orleans Pelicans. Kilka źródeł podało do wiadomości, że 23-letni były już zawodnik uczelni z Louisville otrzyma gwarantowaną umowę od Della Dempsa i znajdzie się w zespole na przyszły sezon.

Russ Smith uczestniczy od tego tygodnia w treningach z zespołem przygotowujących do Ligi Letniej w Las Vegas. Wywarł na trenerze Bryanie Gatesie duże wrażenie i rozgrywający będzie jednym z głębszych rezerwowych Pelicans. Udało mu się więc to o co starał się Pierre Jackson przez ponad rok. Swoją drogą, Pierre po wymianie do 76ers doznał kontuzji już w pierwszych meczu Ligi Letniej w Orlando i szansa na angaż w NBA kolejny raz została zaprzepaszczona

Na zgrupowaniu Ligi Letniej znaleźli się też Jeff Withey czy Luke Babbitt*. Do składu włączony został też mój faworyt do przechwytu w drafcie 2014, który ostatecznie został w nim pominięty – Patric Young.

* – ciekawą informacją może być jednak to, że pomimo tego iż Babbitt znajduje się w składzie na Summer League to nie pojawił się jeszcze na żadnym z treningów, a powód nie został podany. Spekuluje się, że weźmie on udział w wymianie, którą Dell Demps przygotowuje już od kilku dni. Póki co New Orleans Pelicans nie dokonali żadnych ruchów na rynku wolnych agentów. Również żaden z byłych zawodników, który wstąpił w tym roku na rynek nie podpisał jeszcze kontraktu z innym klubem. Większość zespołów oczekuje na decyzję LeBrona Jamesa, Chrisa Bosha, Dwyane’a Wade czy Carmelo Anthony’ego, od których zależą siły wielu organizacji.