Ryan Anderson trafi do Hornets!

Jak informują zaufane źródła (Marc Stein z ESPN czy Jimmy Smith z NOLA.com) Ryan Anderson z Orlando Magic już za kilka godzin, a nawet i minut stanie się oficjalnie nowym zawodnikiem New Orleans Hornets. Młody skrzydłowy zostanie „Szerszeniem” po wymianie sign&trade. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale już pewne jest to, że właśnie do takiej wymiany dojdzie.

Chodzą również plotki, że w wymianie udział swój będzie miał Gustavo Ayon, który miałby trafić właśnie do drużyny z Orlando.

Przyczyną tejże wymiany jest niezadowolenie Ryana Andersona i jego niechęć do podpisywania nowego kontraktu z drużyną z Florydy. Bardzo możliwe, że Ryan stworzy wyśmienity frontcourt z Anthonym Davisem lub po prostu zostanie przesunięty na pozycję niskiego skrzydłowego, aby nie zmieniać pozycji zawodnika wybranego z pierwszym numerem tegorocznego Draftu.

Według Adriana Wojnarowskiego z Yahoo! Ryan Anderson zarobi $34-36 milionów za cztery lata gry w New Orleans Hornets.

Silny skrzydłowy/niski skrzydłowy podpisze kontrakt dopiero po 11 lipca.

Ryan Anderson po sezonie 2011/2012 został uznany graczem, który osiągnął największe postępy wciągu ubiegłego roku. Jego średnie z sezonu to 16.1 punktów i 7.7 zbiórek. Trafił również na 44% skuteczności z gry oraz 40% zza łuku.