Marshon Lattimore Defensywnym Debiutantem Roku!

Historia piszę się na naszych oczach. Zgodnie z oczekiwaniami debiutanci New Orleans Saints zgarnęli dublet na sobotniej gali NFL Honors. Pierw swoją nagrodę od NFL odebrał Alvin Kamara, a kilkanaście minut po nim nagrodzony został Marshon Lattimore. Tym samym jest to pierwszy od 1967 duet debiutantów z jednego zespołu zdobywający oba wyróżnienia.

Lattimore to jedenasty wybór draftu w 2017 roku z uczelni Ohio State. Rozegrał on w tym sezonie 13 spotkań, notując 52 powalenia, 5 przechwytów, w tym jeden wrócony na przyłożenie w meczu z Detroit Lions, oraz 18 obronionych podań. Ponadto przez cały rok nie oddał nawet jednego przyłożenia. Zgarnął również nominację do Pro Bowl.

Alvin Kamara Ofensywnym Debiutantem Roku!

To, na co wszyscy czekali, znalazło potwierdzenie. Biegacz Saints Alvin Kamara został oficjalnie nazwany ofensywnym debiutantem roku, pokonując Leonarda Fournette oraz Kareema Hunta. Kilka godzin wcześniej, Kamara został nazwany debiutantem roku w głosowaniu fanów.

Kamara trafił do Saints w trzeciej rundzie draftu 2017, po tym jak zespół oddał za prawo wyboru jego osoby wybór w drugiej rundzie tegorocznego draftu. Wraz z Markiem Ingramem stworzył historyczny tandem, zakończony nominacją do Pro Bowl dla duetu oraz nominacją dla drugiego zespołu All-Pro dla Kamary. Jako pierwszy zawodnik od przeszło 50 lat i Gale’a Sayersa Kamara zdobył 5 przyłożeń górą i dołem oraz dodał do tego przyłożenie z akcji powrotnej w ostatnim tygodniu rozgrywek.

Kamara zakończył sezon z 120 biegami na 728 jardów i 8 przyłożeń, przewodząc lidze w jardach na bieg oraz złapał 81 piłek na 826 jardów i 5 przyłożeń.CZYTAJ WIĘCEJ

NFC Divisional Round – perspektywa Saints

NFC Divisional Round. Konia z rzędem temu, kto pół roku temu widział Saints w tym miejscu. Lecz jednak to nie ma już znaczenia, a liczy się tylko wynik. Ten sezonu nie musi się jeszcze kończyć – oto perspektywa Saints przed niedzielnym spotkaniem.

O tym, jak dziwne to spotkanie, niech świadczy fakt, iż Vikings, obecnie najlepsza drużyna w konferencji, ma mniej ekspertów Pro Football Focus stawiających na nich, niźli Saints. To ukazuje strach, jaki budzi zespół Świętych, nawet pomimo męczarni z Panthers.CZYTAJ WIĘCEJ

NFC Divisonal Round – perspektywa Vikings

Po thrillerze w walce o dziką kartę Saints czeka jeszcze większe wyzwanie. Pokonanie po raz trzeci w tym sezonie Carolina Panthers przyniosło Nowemu Orleanowi wiele radości, ale ich kolejny rywal nie zamierza przedłużyć fety mieszkańcom Bayou.

Mowa o zespole Minnesota Vikings, zespole, który raz ją już przedłużył, ku własnej rozpaczy. Zespole, który od kilku lat należy do najbardziej zażartych rywali Świętych. Oraz zespole, który pokonał Saints na otwarcie rozgrywek. Mecz ten, jak na playoffy przystało, posiada ogromną wagę, lecz znacznie wyolbrzymioną przez demony przeszłości. O tym, jak wielkie ma znaczenie to spotkanie z Saints PL porozmawiał Michał Gutka (@M_Gutka), dziennikarz Przeglądu Sportowego oraz Canal+ Sport, lecz co najważniejsze – wieloletni ogromny fan Wikingów.CZYTAJ WIĘCEJ

NFC Wild Card Game: rollercoasterem do Minnesoty

WHO DAT! Żadne słowa nie oddadzą ileż emocji zawarło Wild Card Game pieniędzy Saints, a Carolina Panthers. Nie zabrakło w tym meczu niczego, ale najważniejszy był wynik – ten na koniec wyrokował na korzyść Saints.CZYTAJ WIĘCEJ