„Szerszenie” dokonują wymiany z Bobcats

Jak poinformowały oficjalne źródła związane z drużyną New Orleans Hornets – Dell Demps postanowił wymienić pozyskanego w te lato z Phoenix Suns Hakima Warricka w zamian za Matta Carollla z Charlotte Bobcats. Jest to zwyczajna wymiana gracz za gracza. Warrick w barwach „Szerszeni” na parkiecie wystąpił w zaledwie 7 minutach. 

Przypomnijmy, że do Luizjany trafił wspólnie z Robinem Lopezem i to właśnie z jego powodu doszło do takiej wymiany. Hakim Warrick był tylko dodatkiem, który jak się właśnie okazało – był dla „Szerszeni” zbędny z powodu strasznego ścisku na pozycji silnego skrzydłowego. 

Dla Hakima Warricka nie było po prostu miejsca w Nowym Orleanie. Na jego preferowanej przez niego pozycji Monty Williams ma do dyspozycji Anthony’ego Davisa, Ryana Andersona, Jasona Smitha czy Lance Thomasa. Wszyscy ci panowie zasługują na zdecydowanie więcej minut niż 31-latek.

„Hakim był ogromnym profesjonalistą będąc w Nowym Orleanie, nawet gdy nie dostawał zadawalającej go liczby minut. Cała organizacja życzy mu wszystkiego najlepszego w nowym wyzwaniu” – skomentował Dell Demps

Zupełnie inaczej wygląda zestawienie na obwodzie – Greivis Vasquez, Austin Rivers, Brian Roberts, Roger Mason i Eric Gordon, który cały czas więcej spędza na rehabilitacjach niż na parkiecie z piłką w ręce. Matt Carroll ma trochę pomóc młodym i mało doświadczonym graczom i przy okazji wejść na kilka minut i oddać kilka prostych i celnych rzutów.

Matt Carroll to bowiem 32-letni zawodnik – jest 2 tygodnie starszy od Rogera Masona Jr. co robi z niego najstarszego zawodnika ekipy New Orleans Hornets. W NBA ma już 10-letni staż (459 meczy) podczas którego notuje średnio 6.6 punktów i niecałe 2 zbiórki na mecz. Rzuca średnio z 41% skutecznością z gry i 38% skutecznością zza łuku. Swój najlepszy sezon rozegrał w sezonie 06-07 w Bobcats – 12 punktów, 3 zbiórki i 43% z gry oraz 41% za trzy.

Obydwoje wymienieni gracze mają wygasające umowy. Za sezon 2013/2014 Hakim Warrick ma gwarantowane 4 mln $, natomiast Matt Carroll otrzyma 3.5 mln $. \

 • DYoda

  Ja mimo wszystko miałem nadzieję że jakoś wkomponują Warricka w skłąd bo pamiam jak potrafił grać w Suns

 • Zamieniany ogorka na innego ogorka.Warrick byl niepotrzebny,ale temu gosciowi nie wroze lepszej kariery.Skoro on byl za slaby na Bobki to tutaj szalu nie zrobi.

 • Ciezko pozytywnie ocenic ta zmiane.Zmieniany ogorka na innego ogorka.Plus tego goscia(nawet nie wiedzialem o JEGO istnieniu)jest pozycja.Choc i tak według mnie bardziej przydalby sie SF.

 • mike

  Coraz więcej „białasów” w składzie hehe.

 • gasior

  bobcats duzy +
  my zaden minus, ale myslalem ze mozemy zamienic go za kogos lepszego (bo szczerze mowiac nie znam czlowieka)

  • Jak mam być szczery to też nie znam typa 🙂 W sumie nic nie straciliśmy i nic nie zyskaliśmy, ot co.

   • pawel

    Hakim i tak by się z ławki nie podnosił, więc lepiej jak za niego przyszedł SG. Ja mam jednak mały niesmak, gdyż spodziewałem się że Warricka uda się wykorzystać do większego trade’u z udziałem np. Henry’ego. A tak musimy czekac ewentualnie z wytransferowaniem Carrolla 2 miesiące.

    Suma sumarum lepiej miec SG na ławce niż 4-go PF. Gordon wróci z wakacji w Los Angeles za około miesiąc – zobaczymy w jakiej kondycji fizycznej i psychicznej.
    Dla nas najlepiej jak wróci na kilka gier – pokaże klasę i odzyska trochę wartości transferowej, a potem się go wytransferuje. Osobiście nie wierzę że chce dalej u nas grać…
    Tak czy siak Carroll to jakaś forma konkurencji dla Masona i Riversa. Na Henrym juz chyba nawet Monty postawił krzyzyk.

    Jak zwykle w poczynaniach Della i jego następstwie zdarzeń – ja tu widzę kolejny misterny plan. Z jakiegoś powodu zyskamy 0,5 miliona w cap room i spodziewam się, że to będzie wykorzystane. Byc może niedługo.