„Szerszenie” dokonują wymiany z Bobcats

Jak poinformowały oficjalne źródła związane z drużyną New Orleans Hornets – Dell Demps postanowił wymienić pozyskanego w te lato z Phoenix Suns Hakima Warricka w zamian za Matta Carollla z Charlotte Bobcats. Jest to zwyczajna wymiana gracz za gracza. Warrick w barwach „Szerszeni” na parkiecie wystąpił w zaledwie 7 minutach. 

Przypomnijmy, że do Luizjany trafił wspólnie z Robinem Lopezem i to właśnie z jego powodu doszło do takiej wymiany. Hakim Warrick był tylko dodatkiem, który jak się właśnie okazało – był dla „Szerszeni” zbędny z powodu strasznego ścisku na pozycji silnego skrzydłowego. 

Dla Hakima Warricka nie było po prostu miejsca w Nowym Orleanie. Na jego preferowanej przez niego pozycji Monty Williams ma do dyspozycji Anthony’ego Davisa, Ryana Andersona, Jasona Smitha czy Lance Thomasa. Wszyscy ci panowie zasługują na zdecydowanie więcej minut niż 31-latek.

„Hakim był ogromnym profesjonalistą będąc w Nowym Orleanie, nawet gdy nie dostawał zadawalającej go liczby minut. Cała organizacja życzy mu wszystkiego najlepszego w nowym wyzwaniu” – skomentował Dell Demps

Zupełnie inaczej wygląda zestawienie na obwodzie – Greivis Vasquez, Austin Rivers, Brian Roberts, Roger Mason i Eric Gordon, który cały czas więcej spędza na rehabilitacjach niż na parkiecie z piłką w ręce. Matt Carroll ma trochę pomóc młodym i mało doświadczonym graczom i przy okazji wejść na kilka minut i oddać kilka prostych i celnych rzutów.

Matt Carroll to bowiem 32-letni zawodnik – jest 2 tygodnie starszy od Rogera Masona Jr. co robi z niego najstarszego zawodnika ekipy New Orleans Hornets. W NBA ma już 10-letni staż (459 meczy) podczas którego notuje średnio 6.6 punktów i niecałe 2 zbiórki na mecz. Rzuca średnio z 41% skutecznością z gry i 38% skutecznością zza łuku. Swój najlepszy sezon rozegrał w sezonie 06-07 w Bobcats – 12 punktów, 3 zbiórki i 43% z gry oraz 41% za trzy.

Obydwoje wymienieni gracze mają wygasające umowy. Za sezon 2013/2014 Hakim Warrick ma gwarantowane 4 mln $, natomiast Matt Carroll otrzyma 3.5 mln $. \