Szerszenie pewnie wygrywają z Tłokami

Dzisiejszej nocy New Orleans Hornets podejmowali grających na własnym parkiecie Detroit Pistons. Spotkanie zapowiadało się dość ciekawie chociażby z powodu ostatniej wymiany, w której m. in. uczestniczył Jose Calderon – obecny zawodnik Tłoków. 

Ostatnim problemem dzisiejszych gospodarzy jest wykluczenie na kilka tygodni ich podkoszowego – Andre Drummonda, który niedawno nabawił się kontuzji pleców. Po stronie Hornets na parkiecie niestety nie zobaczymy Erica Gordona. 

Pierwsza kwarta była bardzo udana dla Robina Lopeza. Center Szerszeni po 12 minutach na swoim koncie miał już 13 punktów oraz 3 zbiórki. W tej kwarcie mecz był dość wyrównany i nie zapowiadało się, że Tłoki przegrają ten mecz z tak wielką przewagą gości. Po pierwszej kwarcie NOH prowadzili 27:23.

Mniej więcej do połowy drugiej kwarty gra była bardzo podobna do poprzednich 12 minut, lecz po „trójce” Ryana Andersona Szerszenie powoli zwiększali swoją przewagę, a niecelne rzuty Tłoków znacznie pomagały gościom w tym osiągnięciu. Niesamowita skuteczność Andersona doprowadziła do 13 punktowej przewagi Hornets, a wraz z syreną kończącą pierwszą połowę po 7 asyście Greivisa Vasqueza ten niezwykły strzelec w ponownie trafił za 3 i ostatecznie po 24 minutach Szerszenie prowadziły już 55:41.

Najlepszym strzelcem po stronie NOH był wspomniany wcześniej Robin Lopez, który po dwóch kwartach na swoim koncie miał już 17 punktów oraz 5 zbiórek, natomiast w Pistons najlepiej punktował dobrze grający w pierwszej kwarcie Jose Calderon. Rozgrywający Tłoków miał wtedy 11 punktów i 3 asysty.

Zarówno w trzeciej jak i w czwartej kwarcie Szerszenie bardzo dobrze bronili swojej przewagi, a pod koniec pierwszych 12 minut po wyjściu z szatni różnica między zespołami wynosiła już nawet 20 punktów i nie zapowiadało się, żeby Hornets ten mecz mieli przegrać. Ostatnia kwarta należała do Rogera Masona Jr., który zdobywał swoje kolejne punkty i łącznie trafił 3 z 4 rzutów zza linii 7,24 m. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną Szerszeni z wynikiem 105:86.

W tym meczu najwięcej punktów dla swojej drużyny zdobył Anderson, który zakończył to spotkanie z 31 punktami (13-21 z gry) oraz 4 zbiórkami. Świetne spotkanie rozgrywał dzisiaj Lopez. Środkowy Hornets z 23 punktami i 10 zbiórkami sięgnął po 9 double-double w swojej karierze. Bardzo dobrze pod koszem wypadł także Aminu. Zdobył on 12 punktów oraz miał 14 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty.

W drużynie gospodarzy najlepiej punktował Stuckey. Zdobył on 19 punktów (4-12 z gry) i zebrał 4 piłki. Tłoki podobnie jak ich dzisiejsi przeciwnicy także mieli zawodnika z podwójną zdobyczą i także był to center. Oczywiście chodzi o Monroe, który zdobył 17 „oczek”, a do tego dodał 11 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty.

Boxscore:

Hornets: Anderson 31, Lopez 23, Mason Jr. 14, Aminu 12

Pistons: Stuckey 19, Monroe 17, Singler 14, Calderon 13

Skrót z meczu: