„Szerszenie” wracają do treningów

New Orleans Hornets mieli/mają w tym sezonie poważne problemy z kontuzjami swoich zawodników. Z gry wypadali Jarrett Jack, Trevor Ariza, Jason Smith, Emeka Okafor, Xavier Henry, Eric Gordon, Carl Landry… i można by wymienić całą piętnastkę. Ostatnia dwójka z wymienionych po bardzo ciężkich kontuzjach wracają na parkiet i wznawiają treningi.

Zawodnikiem, który uczestniczył w dzisiejszym treningu z drużyną Monty Williamsa pierwszy raz od czasu kontuzji jest Carl Landry. Silny skrzydłowy pozyskany w zeszłym sezonie z Sacramento Kings doznał bardzo nieprzyjemnej i dosyć nietypowej kontuzji zwichnięcia wiązadeł pobocznych w prawym kolanie. Urazu tego doznał w meczu z Detroit Pistons (5 luty) podczas jednego ze starć z Gregiem Monroe.

Początkowo Carl Landry miał wypaść z gry na od dwóch do czterech tygodni. Kontuzja ta przedłużyła się prawie do dwóch miesięcy, ale jak sam Carl mówi – czuje się już dobrze i chce wrócić do dawnej formy. Monty Williams zapowiedział jednak, że silny skrzydłowy szybciej niż do soboty na parkiet nie wróci, bowiem czeka on jak zareaguje jego organizm po obciążeniach jakich doznał na dzisiejszym treningu.

28-latek wystąpił w tym roku w 28 spotkaniach (6 jako starter) i zdobywał średnio na mecz 11.5 punktów, 4.4 zbiórek, 1 asystę i rzucał na 47% skuteczności z gry w niecałe 24 minuty na parkiecie.

UPDATE: Po kolejnym treningu Carla Landry’ego z resztą drużyny Monty Williams jednak nie wyklucza jego powrotu już na mecz z Golden State Warriors. „Zobaczymy jak będzie się czuł jutro. Jeżeli wszystko będzie dobrze, zagra.” – powiedział coach Hornets.

Na parkiet w przyszłym tygodniu wróci również pozyskany z Los Angeles Clippers – Eric Gordon. Rzucający obrońca „Szerszeni” wystąpił w tym sezonie w zaledwie dwóch spotkaniach, ale już podczas nich miał podobno poważne problemy ze swoimi kolanami. W pierwszym meczu sezonu z Phoenix Suns Eric Gordon rzucił game-winnera, potem pauzował przez kilka(naście) dni, aby wrócić na mecz z Philadelphią 76ers i już nie wrócić.

W poprzednim miesiącu Eric Gordon przeszedł kolejną operację, która miała na celu usunięcie z kolana zbędnej masy kostnej, która się nagromadziła się w jego kolanie.. Jak donoszą źródła blisko powiązane z zespołem operacja przebiegła pomyślnie i zawodnik w przyszłym tygodniu wznowi treningiz resztą drużyny.

Będę starał się po prostu wrócić do dawnej formy. Nie potrafię się doczekać powrotu na parkiet.” – powiedział 23-latek.

Eric Gordon zdobywał średnio 21 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 1.5 bloku w 39 minut.