Tim Connelly odchodzi do Denver

connelly.jpg

Asystent Generalnego Menadżera New Orleans Pelicans, Tim Connelly, odejdzie z klubu na rzecz posady w Denver Nuggets. 36-latek dostał ogromną szansę i zostanie nowym GM-em Bryłek, zastąpi na tym miejscu Masaia Ujiriego, który odszedł do Toronto Raptors. 

Tim Connelly uważany jest za wielki, ale wciąż nieoszlifowany talent menadżerski. Nie zostało jeszcze powiedziane czy asystent Della Dempsa wspomoże go jeszcze na czas przygotowań do draftu i zostanie w obozie New Orleans Pelicans czy pracę w Denver rozpocznie już wciągu kilku następnych dni.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z Tima. To świetny człowiek, za którym będzie tęsknić cała organizacja Pelicans. Tim wykonał świetną prac dla nas i życzymy mu wszystkiego najlepszego w pracy w Denver.” – mówił Dell Demps

Tim Connelly przed trafieniem do Nowego Orleanu przez 10 lat pracował w Washington Wizards. Dla Hornets pracował od sierpnia, 2010 roku. Podczas 3 lat asystent Generalnego Menadżera trochę czasu spędził w Europie skąd udało mu się ściągnąć z powodzeniem Gustavo Ayona i Briana Roberts.

„Chciałbym bardzo podziękować Dellowi i całej organizacji Pelicans za przygotowanie mnie do następnego rozdziału w mojej karierze. To były dla mnie bardzo owocne i szczęśliwe lata. Mam nadzieję, że stworzę silną i ustabilizowaną drużynę w Denver.” – Tim Connelly

Przed 36-latkiem teraz bardzo ważne zadanie znalezienia coacha, który zastąpi na tym miejscu zwolnionego George’a Karla. Włodarze Nuggets liczą również na to, że Mike Connelly zdoła namówić Andre Iguodala na przedłużenie swojego kontraktu.