Timberwolves 91 – 98 Pelicans

ad_vs._wolves_640x423.jpgNew Orleans Pelicans minionej nocy podejmowali we własnej hali drużynę Timberwolves. Po raz pierwszy mogliśmy ujrzeć na parkiecie nazwę nowego sponsora ekipy z Luizjany – Smoothie King. Mecz również był transmitowany w stacji ESPN. Informacją dnia było oczywiście powołanie Anthony’ego Davisa do meczu gwiazd, który zagra w miejsce kontuzjowanego Koby’ego Bryanta.

All-Star Pelicans pokazał się z najlepszej strony prowadząc drużynę do zwycięstwa 98:91 dokładając ze swojej strony 26 punktów oraz 10 zbiórek.

Pierwsza połowa spotkania to dość wyrównany pojedynek, punkt za punkt. Pelicans przewagę osiągnęli dopiero w ostatnich minutach spotkania, głównie za sprawą rzutów zza łuku w wykonaniu Erica Gordona, który łącznie w spotkaniu zanotował 20 punktów oraz 4 asysty. Świetne zawody rozegrał także zastępujący w pierwszej piątce kontuzjowanego Jrue Holidaya, Brian Roberts (16 punktów, 6 asyst)

Nowy nabytek Nowego Orleanu Luke Babbitt spędził na parkiecie aż 19 minut. W tym czasie zdołał zdobyć 5 punktów oraz zgarnąć aż 6 zbiórek.

Po stronie gości z zimnej Minnesoty najwięcej punktów bez niespodzianki zdobył Kevin Love (26 punktów, 19 zbiórek,3 asysty), który podobnie jak Davis równo za tydzień wybiegnie ponownie na parkiecie Smoothie King Center w Meczu Gwiazd NBA.

16 ”oczek” dorzucił Corey Brewer, 15 punktów Kevin Martin, a Ricky Rubio 11.

New Orleans Pelicans kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę. Rywalem będzie ekipa Brooklyn Nets.