Trade Deadline 2018: Dante Cunningham w Nets

New Orleans Pelicans dokonują swojego mini-ruchu podczas tegorocznego NBA Trade Deadline. Po tym jak Dante Cunningham stracił miejsce w rotacji Alvina Gentry’ego, Pels postanowili pozbyć się jego kontraktu i stworzyć sobie miejsce na liście płac.

Dell Demps wymienił Dante Cunninghama na Brooklyn. Nets w zamian za skrzydłowego dorzucili Rashada Vaughna. Jeszcze nie jest jasna przyszłość 21-latka w drużynie z Nowego Orleanu. Czy Vaughn zostanie w Pelicans, czy jednak zostanie zwolniony.

Jedno jest pewne – taki ruch pozwoli Pelicans zaatakować gracza, który zostanie wykupiony ze swojej drużyny po zamknięciu okienka transferowego. Bardzo możliwe, że New Orleans będą szukać dużego nazwiska na rynku.

Rashad Vaughn sezon rozpoczął w Milwaukee Bucks, którzy wybrali go w Drafcie 2015 z 17. pickiem. W tym sezonie wymienili go jednak na Brooklyn, gdzie rozegrał jedno spotkanie.

Dante Cunningham w Pelicans utrzymał się naprawdę długo. To jeden z najbardziej doświadczonych graczy Nowego Orleanu. Dante dla Pels zagrał w 263 spotkaniach (132 w pierwszej piątce). W swojej karierze dla tej drużyny notował średnio 5.7 punktu i 3.7 zbiórki.

W tym sezonie Cunningham obniżył loty. Zdobywał średnio 5 punktów na mecz, a jego skuteczność spadła do 44% z gry i 32% za trzy. Po transferze Nikoli Miroticia do Pelicans, Dante Cunningham poprosił o transfer do innej drużyny, gdzie mógłby powalczyć o następny kontrakt w NBA.