Trade Deadline: Anthony Morrow na liście transferowej

http://media.nola.com/tpphotos/photo/2013/09/13383600-standard.jpgZaufane źródła ligowe poinformowały dzisiaj, że New Orleans Pelicans przed ostatecznym zakończeniem okienka transferowego w tym sezonie są gotowi oddać swojego obrońcę/skrzydłowego – Anthony’ego Morrowa.

Pelikany w zamian za podpisanego zawodnika w ubiegłe lato szukają najprawdopodobniej szansy na wyciągnięcie wartościowego wyboru w nadchodzącym drafcie 2014. Generalnemu Menadżerowi – Dellowi Dempsowi – będzie jednak niesamowicie ciężko powalczyć o pick lepszy niż ostatnie miejsca w okolicach 15-10 drugiej rundy, tym bardziej jeżeli bierzemy pod uwagę siłę przyszłego naboru młodych zawodników do najlepszej ligi świata.

Anthony Morrow to zdecydowanie bardzo dobry transfer Pelicans. Super-strzelec wchodzący z ławki spędza średnio na parkiecie 15.6 minut, podczas których udaje mu się zdobywać 6.3 punktu na fantastycznej skuteczności. Jego 48% zza łuku to drugi najlepszy taki wynik w lidze NBA.

Bez wątpienia pretendenci do tytułu (jak Thunder, Heat czy Clippers i Spurs) mogą przez moment pomyśleć o wyciągnięciu takiego zawodnika z Luizjany przed decydującą fazą sezonu.

Zamknięcie okienka transferowego już w ten czwartek, a wraz z tym dniem coraz więcej ciekawych i po części również niezrozumiałych plotek. Będę starał się informować na bieżąco.