Trade Deadline: Plotki, ploteczki #2

Zostało jeszcze tylko pięć dni. Pięć dni, aby załatać dziurę, dołożyć ostatni „klocek” do układanki trenerów. New Orleans Hornets mają jednak zamiar odmienić swoją niedaleką przyszłość i zrobić kolejny krok ku wielkości. Dell Demps główkuje kogo oddać, kogo nie oddać, a kogoś zyskać czy nie zyskać. Co GM Hornets ma zamiar zrobić? Zobaczcie sami…

Główną postacią, która przewija się ciągle w plotkach o wymianach jest zdecydowanie Chris Kaman. Pozyskany z Los Angeles Clippers środkowy praktycznie na 99.9% zostanie oddany do innego zespołu. Jak poinformował GM „Szerszeni” Chrisem interesuje się aż pięć zespołów – Miami Heat, Boston Celtics, Indiana Pacers, Golden State Warriors oraz Houston Rockets. Według nieoficjalnych plotek organizacja z Nowego Orleanu w zamian za reprezentanta Niemiec chcą młodego i dobrze rokującego zawodnika i wybór w pierwszej rundzie draftu 2012.New Orleans Hornets nie wykluczają również dołączenia Erica Gordona do Chrisa Kamana.

Ostatnią plotką jaka się ukazała w mediach w sprawie Chrisa Kamana to… potencjalna wymiana z Dallas Mavericks. Według IamGM Kaman miałby zostać oddany za, jedną z największych wpadek tego sezonu, Lamara Odoma. Do drużyny z Luizjany nie miałby trafić jednak tylko były gracz Los Angeles Lakers, ale Mavs mieliby dodać do niego kogoś jeszcze (Wright?).

O tym, że New Orleans Hornets chcą oddać Chrisa Kamana to chyba już wszyscy wiemy, ale wątpię, że wszyscy macie pojęcie o tym, że kolejnym zawodnikiem jaki został wystawiony na rynek transferowy jest Emeka Okafor. Dell Demps chciałby oddać Meke Okafora – tak jak za Kamana – za kogoś młodego + picki w drafcie. Podobno GM Hornets nie widzi z Emeką Okafor przyszłości tej organizacji i ma zostać wymieniony już do 15 marca.

P.S. Ricky Rubio z powodu kontuzji lewego kolana zakończył już swój sezon. Minnesota Timberwolves została więc bez prawdziwego playmakera i szczerze wątpię, aby wciąż utrzymywali się na aktualnej pozycji bez wyśmienitego Hiszpana. Jedyną szansą dla „Leśnych Wilków” jest pozyskanie równie dobrą przysłowiową jedynkę przed 15 marca. Jeżeli David Kahn nie pozyska takiego gracza to pick Minnesoty Timberwolves może być jednak całkiem wysoko.