Williams liczy na szybkie wyzdrowienie Gordona

Trener Monty Williams ma nadzieję na rychły powrót na parkiet Erica Gordona. Zawodnik przegapił przedsezonowe sparingi ze względu na ból kolana. Nie brał również udziału w tych „cięższych” częściach treningów przez które przejść musiał cały team „Szerszeni”.

Mając zaledwie dwa tygodnie do rozpoczęcia sezonu zasadniczego Williams mocno liczy na szybki powrót Gordona do pełnej sprawności, najlepiej jeszcze w samą porę na ostatnie spotkania przedsezonowe.

Gordon nie mógł wziąć udziału w czterech pierwszych meczach przedsezonowych Hornets z powodu bólu prawego kolana. Miał z nim już jednak wcześniej problemy. W lutym br. przeszedł operację, przez którą przepadła mu większość sezonu 2011/12.

Wprawdzie w zeszły piątek wybiegł razem z drużyną przeciwko Houston Rockets, ale całe spotkanie obserwował z ławki. Jego brak jest dla trenera sporym zmartwieniem.

„Nie jestem pewien kiedy rehabilitacja przyspieszy i kiedy uda nam się go ściągnąć na parkiet, może nastąpić w tym lub przyszłym tygodniu,” tłumaczył Williams po niedzielnym treningu Hornets.

„Wymagam od niego sporo jeśli chodzi o objęcie pozycji lidera. To rola, której jeszcze nigdy przedtem nie pełnił, ale myślę, że poczyni w tej sferze postępy,” dodał.

Eric nie udzielił żadnych komentarzy po niedzielnym treningu, ale po piątkowym meczu „Szerszeni” z Houston Rockets (niestety przegranym) podkreślił, że decydujący będzie cały najbliższy tydzień.

„Z każdym tygodniem jest ze mną coraz lepiej,” powiedział wtedy Eric. „Myślę, że w końcu będę osiągał lepsze wyniki. Od pewnego czasu jest mój stan się poprawia.”

Nim liga koszykówki wystartuje, Szerszenie mają jeszcze do rozegrania 4 spotkania przedsezonowe. Trener Williams nie ukrywa, że dobrze byłoby, gdyby Gordon mógł przygotować się rywalizacji.

„Byłoby naprawdę miło, gdyby mógł wystąpić w paru spotkaniach. Nawet jeśli wyjdzie na boisko, to i tak będę ograniczał czas jego gry. Myślę, że ludzie nie pamiętają jak dobry z niego gracz. On jest jednym z najdroższych obrońców w lidze i cieszymy się, że to my go mamy,” powiedział.

Najbliższe starcie Szerszenie rozegrają na Wschodnim Wybrzeżu. Ich rywalem będzie zespół Atlanta Hawks. Przedsezonowy bilans meczy (3-1) i typowania bukmacherskie pozwalają sądzić, że Hornets powinni być w stanie sięgnąć w Atlancie po zwycięstwo. Tym bardziej jeśli dołączy do nich Gordon czy nieobecny w meczu z „Rakietami” Anthony Davis, który również dostał kilka dni wolnego do swojego coacha z powodu kilku stłuczeń i lekkiego urazu.