Xavier Henry graczem Hornets!

New Orleans Hornets pozyskali kilka godzin temu drugoroczniaka z Memphis Grizzlies – Xaviera Henry’ego. Rzucającego obrońcę „Szerszenie” dostaną w zamian za przyszłościowe picki w drugiej rundzie draftu(prawdopodobnie w 2013 roku). Potwierdziła to już również liga, więc trade został oficjalnie zaklepany.

Wymiana została zawarta między trzema drużynami. Do New Orleans Hornets trafi Xavier Henry, do Memphis Grizzlies trafi Marreese Speights, a do Philadelphii 76ers powędrują wartościowe picki. Dokładnie wymiana nie jest jeszcze wszystkim zmiana, ale prawdopodobnie właśnie tak to wygląda.

Xavier Henry to urodzony w Belgii (ale z amerykańskim obywatelstwem) rzucający obrońca. Mierzy on niecałe 2 metry (198cm) i równe 100kg. Zawodnik ten słynie przede wszystkim z nieprzeciętnego atletyzmu, ale i potrafi świetnie rzucać z dystansu. 20-latek w swoim debiutanckim roku wystąpił w 38 spotkaniach i notował średnio 7.8 punktów na mecz. Przypomnę również, że Xavier został wybrany z bardzo wysokim 12-numerem w Drafcie w 2010 roku.

„Szerszenie” chciały przede wszystkim zyskać dzięki tej wymianie kolejnego zmiennika dla Erica Gordona, który niestety nie miewa się ostatnio najlepiej(problemy z kolanem i w efekcie opuszczone cztery spotkania z rzędu). Bez byłego zawodnika Los Angeles Clippers drużyna z Luizjany notuje bilans 1-3, a nasza skuteczność za trzy jest… koszmarna. To właśnie głównie to ma załatać w naszej drużynie rzucający obrońca z Memphis Grizzlies.

Xavier Henry dołącza więc do swojego byłego kolegi z klubu – Greivisa Vasqueza. Ta dwójka została wybrana w tym samym roku w drafcie i oboje mówią o sobie w samych superlatywach.

„To świetny zawodnik. Potrafi trafiać rzuty ze wszystkich miejsc, jest to gracz kompletny” – Greivis Vasquez o przyszłym zawodniku Hornets.

Xavier Henry przyleci do Nowego Orleanu już niedługo, ale niestety w dzisiejszym spotkaniu z Philadelphią 76ers nie wystąpi.

WITAMY XAVIER!