Xavier Henry wróci do gry już w przyszłym tygodniu

Pozyskany dzięki trójstronnej wymianie z Memphis Grizzlies oraz Philadelphią 76ers Xavier Henry zadebiutuje w barwach New Orleans Hornets już w przyszłym tygodniu. Rzucający obrońca ma być wzmocnieniem na naszej ławce rezerwowej i wchodzić z niej za Erica Gordona, ale również odciążać Włocha, Marco Bellineli’ego.

Jak poinformował sam trener „Szerszeni”, Monty Williams, Xavier Henry wystąpi w którymś ze spotkań w przyszłym tygodniu po bardzo ciężkiej kontuzji kolana, której doznał jeszcze w zeszłym sezonie.

Xavier Henry to urodzony w Belgii (ale z amerykańskim obywatelstwem) rzucający obrońca. Mierzy on niecałe 2 metry (198cm) i równe 100kg. Zawodnik ten słynie przede wszystkim z nieprzeciętnego atletyzmu, ale i potrafi świetnie rzucać z dystansu. 20-latek w swoim debiutanckim roku wystąpił w 38 spotkaniach i notował średnio 7.8 punktów na mecz. Memphis Grizzlies wybrało tego zawodnika bardzo wysokim, bo 12-numerem w Drafcie 2010 roku.

Przypomnę, że Xavier Henry został pozyskany przez New Orleans Hornets dzięki wymianie z Memphis Grizzlies – w drugą stronę powędrował wybór w drugiej rundzie Draftu w 2013 roku.

Monty Williams podczas rozmowy z mediami wyjawił, że sztab szkoleniowy klubu z Nowego Orleanu wciąż nie wie kiedy do gry gotowy będzie rzucający obrońca, Eric Gordon. Z kolei ten zawodnik wciąż leczy obrzęk prawego kolana i opuścił już 9-te spotkanie z rzędu.