Zapowiedź: vs. Atlanta Hawks

Kolejny mecz z rzędu z drużyną ze wschodu, a więc prognozy są dobre (wszyscy pamiętamy zeszłosezonowe zwycięstwo 100-59). Przeciwnik tym razem z dużo wyższej półki, bo ma wyrównany skład, w przeciwieństwie do Orlando. Czy Hornets dadzą radę odbić się od dna i wygrać drugi mecz z rzędu?

Z tym dnem to przesadziłem, bo ostatnie przegrywane mecze były bardzo nisko, a jak już przyszło zwycięstwo to od razu 26-cio punktowe. Wciąż widać progres, a najbardziej w tym, że Kaman jest odsunięty od składu i gotowy do wytrejdowania. Dell Demps zdobędzie za niego więcej, niż jest wart, zobaczycie!

Hawks to bardzo dobrze ułożona drużyna, która u siebie gra dużo lepiej niż na wyjeździe (odpowiednio 8-1 i 6-5). Przede wszystkim jest to drużyna ze wschodu, gdzie, jeśli znalazłby się tam Nowy Orlean, mógłby walczyć o PO i mówię tu całkiem serio (2-1 ze wschodem i aż 2-14 z zachodem). Najpoważniejszym zagrożeniem byłby Al Horford, gdyby tylko był zdrowy. Zaza Pachulia nie robi tej różnicy pod koszem, a więc tam powinna być przewaga Nowego Orleanu. Najwięcej uwagi trzeba poświęcić Joe Johnson’owi i Josh’owi Smith’owi. Są to dwaj bardzo groźni zawodnicy i świetni liderzy drużyny. Do Nowego Orleanu wraca także Willie Green, który nie znalazł poparcia w oczach szefów Hornets i przeniósł się na wschód.

Najbardziej liczę na Jarret’a Jack’a, który może wykorzystać przewagę na pozycji PG (nie wiadomo czy zagra Jeff Teauge) i mam też nadzieję, że Monty najlepiej spożytkuje Trevor’a i nie wyślę go od razu na Marvin’a Williams’a, który nie jest aż tak dużym zagrożeniem (np. na Smith’a – kto wie). Ławka też powinna zdobyć więcej punktów dla Hornets, a z ławki Hawks najbardziej trzeba ograniczać Radmanovic’a, aby nie wstrzelił się za trzy i modlić się o to, by Tracy nie przypomniał sobie akurat dziś jak się gra w koszykówkę na najwyższym poziomie.

Należy jednak pamiętać, że Hawks potrafią odrobić straty w końcówce i przede wszystkim Hornets powinni być skupieni przez cały mecz, a będzie dobrze. Wierzę w drugie zwycięstwo z rzędu!