Zapowiedź: vs. Charlotte Bobcats

Jeszcze niedawno byłby to mecz na ‚szczycie’ NBA, gdyż Bobcats i Hornets są ostatnimi drużynami w swoich konferencjach. Powinien być to jednak mecz do’ jednego kosza’. Teraz Nowy Orlean jest w gazie i pnie się w górę power rankingów, a Bobcats okupują ostatnie miejsce w lidze i zmagają się z łatką pośmiewiska ligi. 

Hornets mają rachunki do wyrównania, bo jeden z 7 meczy w sezonie, jakie wygrali Bobcats, był właśnie z Nowym Orleanem. 73-71 po katorżniczym dla oka widowisku. Tym razem powinno być inaczej. Bobcats nie opuszczą już ostatniego miejsca w lidze, a Hornets mogą pozwolić sobie na jeszcze jedno zwycięstwo, aby nie stracić więcej piłek w loterii draftu. Do tego Nowy Orlean wygrał 3 poprzednie mecze, a Bobcats przegrali aż 16 razy z rzędu! To musi się udać, albo inaczej. To nie może się nie udać!

Wielu wybitnych pojedynków w tym meczu nie doświadczymy, gdyż Charlotte nie mają tak naprawdę kim straszyć i na każdej pozycji Hornets mają kogoś silniejszego. Jest kilku zawodników którym może wyjść mecz, ale brak im lidera, a Kemba Walker jeszcze adaptuje się do NBA.

Nie można ich jednak lekceważyć. Mullens jeżeli mu siądzie, może dorzucić 15, 20 oczek. Biyombo będzie skutecznie uprzykrzał życie podkoszowym z Nowego Orleanu, a ma chłopak talent i warunki. DJ Augustin to nadal niezły PG, którym do niedawna interesowali się LA Lakers. Ostatnio, pod nieobecność Corey’a Maggette’go grę Bobków ciągnie bardzo atletyczny Gerald Henderson, który notuje bardzo dobry statystycznie miesiąc. Nadal są to jednak, starzy, poczciwi Bobcats, z Caroll’em i Najerą na ławce rezerwowych.

Jak już wspominałem, nie powinno tu być żadnej taryfy ulgowej, aby Tom Benson mógł cieszyć się jak najdłużej z kupna, choć nie wiadomo, czy starczy sił (jest to starcie back2back) i motywacji, bo jak wiadomo, Hornets grają słabiej ze słabymi.

Mecz rozpoczyna się o godzinie 1.00 naszego czasu i jest to spotkanie na wyjeździe. GEAUX HORNETS!

VS.

NEW ORLEANS HORNETS:
Bilans: 18-42 ( Dom: 10-22 | Wyjazd: 8-20 )
Aktualna seria: 3 wygrane
Pozycja w Dywizji: piąta
Pozycja w Konferencji: piętnasta
Kontuzjowani:

– Jarrett Jack, Emeka Okafor, Chris Johnson (out)
-Carl Landry (questionable)

CHARLOTTE BOBCATS:
Bilans: 7-52 ( Dom: 4-24 | Wyjazd: 3-28 )
Aktualna seria: 16 porażek
Pozycja w Dywizji: piąta
Pozycja w Konferencji: piętnasta
Kontuzjowani:
– Corey Maggette, Eduardo Najera (out)

PRZEWIDYWANA PIĄTKA HORNETS:

PG – Vasquez, SG – Gordon, SF – Aminu, PF – Smith, C – Kaman

 

PRZEWIDYWANA PIĄTKA BOBCATS:

PG – Augustin, SG – Henderson, SF – Brown, PF – White, C – Biyombo