Zapowiedź: vs. Charlotte Bobcats

New Orleans Hornets po kompromitującym spotkaniu przeciwko Philadelphi Sixers dzisiejszej nocy podejmą Charlotte Bobcats. Na przeciw siebie wybiegną dwaj byli koledzy za czasów gry na studiach- Anthony Davis wybrany z numerem pierwszym oraz Michael Kidd Gilchrist, którego Bobcats wybrali z „dwójką”. Będzie to ich pierwsza konfrontacja przeciw sobie na parkietach NBA.

Charlotte Bobcats w obecnym sezonie legitymują się bilansem 1-2. Dwa ostatnie spotkania ekipy z Charlotte sprawiają, że nie wiadomo jakiej formy można się po nich spodziewać.  Po sensacyjnym pokonaniu znacznie wyżej rozstawionych Pacers przyszła kolej na porażkę przeciwko Suns, gdzie nie wszystko funkcjonowało tak jak należy.

Głównym motorem napędowym drużyny Bobcats jest Kemba Walker, numer 9 ubiegłorocznego draftu w bieżących rozgrywkach notuję 19 punktów na mecz rozdając przy tym 5.3 asyst.  Statystycznie bardzo dobrze wypadają również Byron Mullens (15.3 pkt na mecz, 8.3 zbiórek) oraz  Ramon Sessions (16.7 pkt, 6 asyst).

Drużyna New Orleans Hornets prawdopodobnie przystąpi do meczu z Anthonym Davisem w składzie. Gracz pochodzący z Chicago czuję się coraz lepiej po kontuzji odniesionej na skutek starcia z Austinem Riversem. Powrót Davisa nie sprawia jednak, że Hornets do meczu przystąpią w optymalnym składzie- do Gordona, który już dawno wykupił sobie karnet szpitalny dołączył wcześniej wspominany Rivers. Jednak jego kontuzja nie jest aż tak poważna, stąd też szansę na jego występ.

Dodatkowej pikanterii temu spotkaniu dodają tegoroczni debiutanci po stronie obu zespołów. Możliwość oglądania graczy wybranych z dwoma pierwszymi numerami draftu na jednym parkiecie zawsze jest ciekawym doświadczeniem. Również Darius Miller może odgrywać dzisiaj bardzo dużą role, były kolega Kidda Gilchrista z parkietów uczelnianych z pewnością zna jego słabe i mocne strony co może wpłynąć na rozwój wydarzeń podczas meczu.

Pisanie, że czeka nas niezwykle emocjonujące spotkanie byłoby kłamstwem, raczej należy się spodziewać meczu walki, który zostanie wzbogacony ciekawymi match up’ami.

Spotkanie pomiędzy New Orleans Hornets a Charlotte Bobcats rozpocznie się o godzinie 2 czasu polskiego.

Przewidywana piątka Hornets:

PG – Vasquez; SG – Rivers; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez

   Robin Lopez

 Przewidywana piątka Bobcats:

PG – Walker; SG – Henderson; SF – Kidd-Gilchrist; PF – Mullens; C – Haywood