Zapowiedź: vs. Cleveland Cavaliers

New Orleans Hornets rozegrają dziś trzecie spotkanie z rzędu. Dwa dni temu „Szerszenie” musieli uznać wyższość Oklahomy City Thunder, zeszłej nocy natomiast, po dogrywce lepsi okazali się Indiana Pacers. Dzisiaj nasze szanse będą (statystycznie) trochę bardziej realne, ponieważ drużyna z Luizjany zawita do Cleveland. 

 

Cleveland Cavaliers w swoim ostatnim spotkaniu ograli Detroit Pistons 101:100. „Kawalerzyści” mogą pochwalić się bilansem 13. zwycięstw i 17. porażek, co daje im 9. miejsce na Wschodzie. Gwiazdą, a zarazem nową wizytówką drużyny z Cleveland jest numer 1. tegorocznego draftu – Kyrie Irving.

Rozgrywający Cavs jest jednym z głównych kandydatów do otrzymania nagrody „Rookie of the year”. Charyzmatyczny urodzony w  Melbourne chłopak w swoim debiutanckim sezonie rozegrał na razie 27 spotkań, w których zdobywał średnio 18.6 punktów i 4.9 asyst na potyczkę.

Oprócz wyżej wspomnianego Irvinga, o sile naszych dzisiejszych rywali stanowi choćby Antawn Jamison. Silny-skrzydłowy notuje w tym sezonie średnio 17.2 punktów i 6.3 zbiórki na mecz.

Statystyki przemawiają na korzyść Cavaliers, ja wierzę jednak, że łatwo tego zwycięstwa nie oddamy, a losy tego pojedynku rozstrzygać się będą w ostatnich minutach. Mecz odbędzie się o godzinie 1:00 czasu polskiego. Let’s go Hornets!

 

 • mike

  Świetny mecz Ayona. Kolejna wygrana, ale tylko dzięki temu, że przeciwnik był słabiutki.

 • Majkel48

  Dziękujemy za kolejne ciekawostki! 🙂

  Co do Gordona: „ten typ tak ma” … Niestety.

 • Marios

  Przeczytałem przed chwilą ze uraz Gordona jest poważniejszy niż przypuszczano i jego przerwa w grze potrwa jeszcze około 5tygodni. Coś mi się zdaje że 2 dotychczasowe mecze Erica mogą się okazać jego ostatnimi w Nowym Orleanie. Ale pożyjemy zobaczmy.

 • Marios

  Ostatnie 22 mecze pomiędzy Cleveland a Hornets to 10wygranych „NASZYCH” przy 12 Cleveland. W zeszłym sezonie wygraliśmy oba spotkania @81: 96 i u siebie 108: 101. Oby dzisiejszej nocy było podobnie .