Zapowiedź: vs. Cleveland Cavaliers

New Orleans Hornets rozegrają dziś trzecie spotkanie z rzędu. Dwa dni temu „Szerszenie” musieli uznać wyższość Oklahomy City Thunder, zeszłej nocy natomiast, po dogrywce lepsi okazali się Indiana Pacers. Dzisiaj nasze szanse będą (statystycznie) trochę bardziej realne, ponieważ drużyna z Luizjany zawita do Cleveland. 

 

Cleveland Cavaliers w swoim ostatnim spotkaniu ograli Detroit Pistons 101:100. „Kawalerzyści” mogą pochwalić się bilansem 13. zwycięstw i 17. porażek, co daje im 9. miejsce na Wschodzie. Gwiazdą, a zarazem nową wizytówką drużyny z Cleveland jest numer 1. tegorocznego draftu – Kyrie Irving.

Rozgrywający Cavs jest jednym z głównych kandydatów do otrzymania nagrody „Rookie of the year”. Charyzmatyczny urodzony w  Melbourne chłopak w swoim debiutanckim sezonie rozegrał na razie 27 spotkań, w których zdobywał średnio 18.6 punktów i 4.9 asyst na potyczkę.

Oprócz wyżej wspomnianego Irvinga, o sile naszych dzisiejszych rywali stanowi choćby Antawn Jamison. Silny-skrzydłowy notuje w tym sezonie średnio 17.2 punktów i 6.3 zbiórki na mecz.

Statystyki przemawiają na korzyść Cavaliers, ja wierzę jednak, że łatwo tego zwycięstwa nie oddamy, a losy tego pojedynku rozstrzygać się będą w ostatnich minutach. Mecz odbędzie się o godzinie 1:00 czasu polskiego. Let’s go Hornets!