Zapowiedź: vs. Cleveland Cavaliers

New Orleans Hornets wkraczają w drugą część sezonu zasadniczego. Po wczorajszej porażce przeciwko Chicago Bulls, już dziś grają back-to-back z Cleveland Cavaliers. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, a przed Greivisem Vasquezem trudne zadanie, ponieważ zatrzymanie szalejącego Irvinga w ostatnim czasie jest nie do wykonania.

Największym osłabieniem Hornets będzie brak Erica Gordona, który jak wiemy nie gra w meczach z serii b2b.

Rywal

Cleveland Cavaliers notują bilans 16-37 i zajmują dość odległe dwunaste miejsce w konferencji wschodniej. We własnej hali wygrali 9 na 16 spotkań, wyjazdy 9-21. Cavs przegrali ostatnie trzy spotkania, więc szanse Hornets w dzisiejszym spotkaniu są duże. Zdecydowanie moim zdaniem wyniki Cavs są dużo gorsze niż potencjał drużyny.

Po odejściu LeBrona Jamesa trudno im wrócić do walki o playoffs nie wspominając już o szansach na tytuł. Włodarze drużyny robią wszystko co mogą, aby odbudować reputacje oraz formę drużyny.

Zagrożenia

Rozgrywający ”Kawalerzystów” Kyrie Irving w ostatnim tygodniu przeżywa prawdziwy wzrost formy. Lider ekipy z Ohio zwyciężył podczas All-Star Weekend w konkursie rzutów za trzy punkty, oraz zadebiutował w meczu gwiazd.

Kyrie popisał się kilkoma fenomenalnymi zagraniami, nie mówiąc już o akcji z końcówki spotkania, gdzie wręcz ośmieszył zawodnika Detroit Pistons Brandona Knight’a wkręcając go w parkiet z dziecinną łatwością. Irving w tym sezonie średnio notuje 23 punkty, 5 asyst oraz 3 zbiórki.

Cleveland Cavaliers posiadają młody skład. Bardzo ożywił ich grę rookie Dion Waiters. Chłopak po uczelni Syracuse wybrany z trzecim numerem draftu w każdym spotkaniu średnio dorzuca ponad 14 punktów, 3 asysty i 2 zbiórki.

Nieobecni

Pewną sprawa w dzisiejszym spotkaniu jest brak Erica Gordona. Wczoraj zagrał on bardzo dobry mecz przeciwko Chicago Bulls ( 20 punktów, 3 zbiórki i 1 asysta), lecz dziś Monty Williams da odpocząć swojemu najlepszemu graczowi.

W ostatnim czasie wymienia się nazwisko Erica w kontekście transferu do innej drużyny. Najnowsza plotka głosi, że Hornets bardzo chcieliby pozyskać Klay’a Thompsona z Golden State Warriors oddając tam Erica, lecz Warriors nawet nie myślą o takiej wymianie.

Największym brakiem Cavs zdecydowanie jest brak Varejao. Brazylijski koszykarz nabawił się kontuzji kolana i w tym sezonie nie wystąpi już w żadnym spotkaniu

Hornets

New Orleans zagrali świetny mecz z Bulls we własnej hali i naprawdę zabrakło nie wiele aby pokonać Byki. Cały mecz był bardzo wyrównany, a Anthony Davis szalał świetnymi wsadami, można powiedzieć, że w ostatniej kwarcie zabrakło nam szczęścia.

Jak już wcześniej wspominałem czeka nas dziś świetny pojedynek rozgrywających. Przed Vasquezem bardzo trudne zadanie, Kyrie to jeden z najlepszych w lidze. Wenezuelczyk również poprawił swoją grę w tym sezonie, lecz jeszcze sporo mu brakuje do innych.

Spotkanie rozpocznie się o 2:00 czasu polskiego!