Zapowiedź: vs. Dallas Mavericks

Dzisiejszej nocy drużyna New Orleans Hornets będą gościć aktualnych mistrzów NBA Dirka Nowitzkiego i jego Dallas Mavericks. Czy uda się ”Szerszeniom” podnieść po porażce z Toronto Raptors i wygrać dziewiąte spotkanie w tym sezonie?
Drużyna z Texasu Dallas Mavericks obecnie zajmują piata lokatę w konferencji zachodniej notując bilans 21 zwycięstw i 15 porażek. Mecz odbędzie się w Nowym Orleanie, czy to będzie przewaga dla Hornets? Nie wiem gdyż Dallas na wyjazdach radzą sobie średnio (bilans 8-8) ale to Nowy Orlean gra fatalnie w tym sezonie jak i u siebie. Zwyciężyliśmy tylko 3 spotkania i w 15 musieliśmy uznać wyższość rywala we własnej hali.

Mavs to stara zgrana paczka która rok temu zdobyła pierwsze mistrzostwo NBA w swojej historii. Głównym ich atutem jest Dirk Nowitzki (19 pkt, 6 zbiórek i 2 asysty), lecz jego występ stoi pod wielkim znakiem zapytania. W ostatnim spotkaniu przeciwko Memphis Grizzlies spędził na parkiecie zaledwie 9 minut, gdyż narzekał na straszne bóle pleców. Podobno Dirk zgłosił swoją gotowość do gry w dzisiejszym spotkanie, ale decyzja należy do lekarzy i trenera Mavs.

Kolejną mocną strona Dallas jest ich rozgrywający Jason Kidd. ”Stary” wyjadacz w tym sezonie spisuje się słabiej niż w poprzednim notując 5.1pkt, 4 zbiórki i 5 asysty średnio na mecz, ale to przecież nadal wspaniały Kidd. Zwrócić uwagę musimy na ”super rezerwowego” Jasona Terrego. Przeciwko Memphis wystąpił bardzo dobrze rzucając 18 punktów. Gdybym miał się dopatrywać słabszych punktów Mavs jest to Center. Luka po Tysonie Chandlerze jest ciężka do załatania, coś o tym wie Brendan Haywood.

Czego można się spodziewać po Hornets? Słabej gry…. wróć  może ”dobrej” ? Drużyna z Nowego Orleanu jest wielką zagadka w tym sezonie. Potrafiliśmy podbić Linsanity (Nowy York), zagrać wyrównany mecz z Chicago by potem odnieść lanie z Raptors. Jak będzie dziś ? Początek spotkania już o 1:00. GO HORNETS!