Zapowiedź: vs. Dallas Mavericks

New Orleans Hornets po ostatnich fatalnych wynikach są mocno przygnębieni. „Szerszenie” obecnie legitymują się koszmarnym bilansem: (3-12), co w konsekwencji umieszcza nas na ostatnim miejscu na zachodzie. Nasz dzisiejszy rywal do łatwych nie należy. Obrońcy tyłu- Dallas Mavericks z pewnością nie mają dziś w planach zejść z parkietu jako przegrani.

ROZGRYWAJĄCY

 VS. 
Jarrett Jack (16.3 punktów, 7.4 asyst) vs. Jason Kidd (4.5 punktów, 5.4 asyst)

Jedno z dzisiejszych ciekawszych strać. Zawodnik, który spisuje się w tym sezonie wyśmienici, chłopak który w bardzo dobry sposób załatał dziurę po Paulu, zmierzy się dziś z człowiekiem legendą. Jason Kidd z pewnością najlepsze lata gry ma już za sobą. Wszyscy pamiętają choćby jego zeszłoroczne wyczyny, co w zaowocowało później zdobyciem mistrzostwa. W tym sezonie to jednak nie ten sam Jason, choćby po statystykach widać jak obniżył swoje „loty”.

Przewaga: New Orleans Hornets

RZUCAJĄCY OBROŃCA

 VS. 
Marco Belinelli (10.0 punktów, 3.5 zbiórek) vs. Jason Terry (13.9 punktów, 1.6 asyst)

Ten pojedynek roztrzygnął się już przed wyjściem na parkiet. Nierówny Beli vs. jeden z najlepszych snajperów w NBA- Jason Terry.  Marco, który pod nieobecność Gordona musi wychodzić w S5 nie błyszczy formą, oprócz paru udanych spotkań zalicza raczej więcej wpadek. Terry udowodnił już wiele razy jaki z niego gracz i jak potrafi być przydatny. Tak więc bez głębszych przemyśleń:

                                                                                                   Przewaga: Dallas Mavericks 

NISKI SKRZYDŁOWY

 VS. 
Trevor Ariza (11.0 punktów, 5.3 zbiórek) vs. Shawn Marion (10.6 punktów, 5.9 zbiórek)

Kolejne ciekawe starcie. Wracający po kontuzji Trevor Ariza zagra dziś przeciwko specyficznemu zawodnikowi. Shawn Marion od lat wyśmiewany jest z powodu dziwnego rzutu (sprzed klatki) to nie oznacza jednak, że nie potrafi grać w koszykówkę. Nie bez powodu gra on przecież w „mistrzowskiej drużynie”. Atutami obu graczy jest przede wszystkim- obrona, dlatego też nie liczyłbym na dzisiejsze wysokie zdobycze punktowe.

Przewaga: Remis

SILNY SKRZYDŁOWY

VS.
Jason Smith (8.6 punktów, 4.0 zbiórek) vs.Dirk Nowitzki (17.5 punktów, 5.4 zbiórek)

Nazwisko Smith widniejące w S5 Hornets od wielu dni zastanawia wszystkich. Dziwi fakt, że mają na ławce takich graczy jak: Carl Landry czy Chris Kaman w pierwszej piątce wychodzi- Jason Smith. Jego dzisiejszy pojedynek ze zeszłorocznym MVP finałów jest wielkim sprawdzianem. Sprawdzianem, który pokaże kim tak naprawdę jest białoskóry „Szerszeń”. Dirk znany z kapitalnej formy strzelekiej z pewnością nie będzie łatwym przeciwnikiem. Bez większego namysłu:

Przewaga: Dallas Mavericks  

ŚRODKOWY

VS.
Emeka Okafor (8.5 punktów, 8.2 zbiórek) vs. Brendan Haywood (4.9 punktów, 6.2 zbiórek)

Gra Okafora w tym sezonie nie napawa optymizmem. Zawodnik, który swojego czasu zdobył miano: „Rookie of the year” w tym sezonie jest cieniem tamtego człowieka. My jednak nadal czekamy i wierzymy, że Meka w trakcie sezonu obudzi się i wyrośnie na jednego z najlepszych centrów ligi. Dziś na przeciw niego stanie Brendan Haywood, bardzo solidny fizycznie zawodnik, który lubuje się również w dobijaniu piłek po niecelnych rzutach kolegów.

Przewaga: New Orleans Hornets

ŁAWKA REZERWOWYCH

Tutaj sytuacja jest bardzo ciekawa, na ławce Dallas zasiada bowiem dawny gracz Lakers- Lamar Odom. Najlepszy zmiennik minionego roku po odejściu Butlera i Chandlera z pewnością jest sporym wzmocnieniem. Mecz z ławki zaczyna również- Vince Carter, który pozyskany został z gorącego Teksasu. Na ławce Hornets zasiadają, również dobrzii gracze. Chris Kaman, Landry czy Aminu to spewnością materiał na S5, który w tym sezonie niedokońca się sprawdza, ale może w każdej chwili zaskoczyć. Tak więc to starcie uważam za:

Przewaga: Remis, lekka przewaga Dallas

Mecz rozpocznie się o godzinie 2:00 czasu polskiego w Nowym Orleanie. Let’s go Hornets!