Zapowiedź: vs. Dallas Mavericks

”Szerszenie” z Nowego Orleanu po porażce w Ohio z miejscowymi Cleveland Cavaliers, wracają do domu na pojedynek z Dallas Mavericks. Czy Hornets przerwą passę dwóch porażek?

Poprzednie starcie obu ekip miało miejsce 6 Stycznia w American Airlines Center. Hornets wygrali ostatecznie po dogrywce 99:96 a do zwycięstwa poprowadził ich Eric Gordon trafiając najpierw rzut na dogrywkę, a w niej tuż przed końcem rozegrał chyba jedną z najlepszych akcji w tym sezonie 2+1.

Trade Deadline

Wczoraj dokładnie o godzinie 21:00 czasu polskiego w NBA zakończyła się możliwość dokonywania zmian kadrowych w drużynach. Niestety, Trade Deadline zawiodło na całej linii. Obyło się bez wielkich wymian, główne zarzuty padają do Hawks, którzy postanowili zatrzymać Josh’a Smith’a. Wiele również mówiło się w kontekście odejścia Erica Gordona do innej drużyny, jednak do niczego nie doszło.

W zasadzie pojawiła się jedyna plotka dotycząca wymiany z Warriors (Gordon-Thompson), ale jak się później okazało rozmów nigdy nie było. Media informują, że zainteresowanie liderem ekipy Hornets było znikome ze względu na jego stan zdrowia. Żaden z GM-ów nie był przekonany czy warto ryzykować zdrowego zawodnika na rzecz Gordona. Eric pozostał więc w Nowym Orleanie i miejmy nadzieję pokaże na co go stać oraz to, iż zasługuje na maksymalny kontakt.

Przeciwnik

W Texasie już chyba powoli zapomina się o ”mistrzowskich” Mavs z przed dwóch lat. Drużyna, która zdobywała tytuł NBA kosztem Miami Heat zmieniła się nie do poznania. Obecny sezon jest zdecydowanie wielkim rozczarowaniem. Dallas Mavericks radzą sobie w nim źle i bardzo rozczarowują swoich fanów.

Bilans 24-29 utrzymuje ich na pozycji jedenastej w konferencji zachodniej. O ile we własnej hali mają dodatni bilans (16-10) na wyjazdach gra im się dużo gorzej (8-19) i tu otwiera się szansa przed New Orleans na pokonanie Dallas.

Last Game

Mavs swój poprzedni mecz rozegrali 20 Lutego odnosząc wygraną we własnej hali 111:96 nad Orlando Magic. Do wygranej gospodarzy przyczynił się najbardziej Shawn Marion ( 17 punktów, 8 zbiórek 2 asysty oraz rezerwowy Elton Brand (17 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty). Przeciętne spotkanie rozegrał lider Dirk Nowitzki. Trafił zaledwie 4 z 13 oddanych rzutów notując ogólnie 12 punktów, 9 zbiórek i 4 asysty.

Największe zagrożenia

O kim myślisz jeśli pada hasło Dallas?. Oczywiście Dirk Nowitzki. Niemiecki koszykarz, który rozgrywa swój czternasty sezon na parkietach NBA cały czas trzyma wysoki poziom. Co prawda nie jest to już ten sam zawodnika co choćby z przed dwóch lat, ale nadal to ”mózg” drużyny.

Dirk w tym sezonie średnio notuje 15 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty. Wyróżnić możemy również O.J.Mayo, który przybył do Mavs przed sezon z Memphis Grizzlies. Rozgrywającym ekipy z Texasu jest były zawodnik New Orleans Hornets Darren Collison. Chłopak po uczelni UCLA został oddany z Luizjany wcześniej do Indiany Pacers, gdyż nie mógł się pogodzić z tak mała liczbą minut na parkiecie.

Nie jedyny Collison to były zawodnik New Orleans. Chris Kaman także spędził poprzedni sezon w Hornets gdzie trafił z Los Angeles Clippers. Dell Demps nie postanowił jednak przedłużać umowy z zawodnikiem, a ten jako swój nowy klub wybrał Dallas. Występ centra stoi jednak pod znakiem zapytania. Niedawno doznał on wstrząsu mózgu, lecz źródła blisko związane z drużyną informują, że jednak uda mu się wyleczyć i zagra dziś przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Mark Cuban handluje

Właściciel Dallas Mark Cuban oraz GM zdecydowali się na oddanie centra Dahntaya Jonesa do Atlanty Hawks, a w zamian otrzymali strzelca Anthony’ego Morrowa. Z pewnością wzmocni on siłę drużyny z ławki i będzie dobrym uzupełnieniem Mayo czy Cartera.

Nowy Orlean

Po dwóch porażkach z Bulls oraz Cavs czas na przełamanie. Wokół drużyny w ostatnim czasie było wiele szumu. Oddać Gordona czy nie. Trade Deadline za nami więc można skupić się na drugiej części sezonu.

Eric jest z nami i bardzo na niego liczymy w dzisiejszym spotkaniu. Ciekawie zapowiada się rywalizacja Davisa z Dirkiem oraz Gordona z Mayo. Sezon wkracza w drugą połowę i miejmy nadzieję, że uplasujemy się na ostatnim miejscu w konferencji zachodniej.

Początek tradycyjnie o 2:00! Let’s go Pels!

Prawdopodobne piątki:

Hornets: PG – Vasquez; SG – Gordon; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez
Mavs: PG – Collison; SG – O.J.Mayo; SF – Marion ; PF – Nowitzki C – James