Zapowiedź: vs. Dallas Mavericks

at dallasPo pierwszej wygranej w swojej historii gracze New Orleans Pelicans przystąpią do drugiego starcia, w którym zmierzą swoje siły z byłymi Mistrzami NBA – Dallas Mavericks. Z mistrzowskiej ekipy niewiele zostało – trzon drużyny wciąż oczywiście tworzy Dirk Nowitzki, a pomóc w walce o PlayOffs mają mu m.in. Monta Ellis czy Jose Calderon.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 2:00 i swoje miejsce będzie miało w hali American Airlines Center w Dallas. Wciąż rzeczą niepewną jest transmisja tego meczu w telewizji, którego rozpiska nie widnieje na żadnych oficjalnych stronach zespołu czy też ligi.

Dla Dallas Mavericks będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie i mogą wyglądać bardzo podobnie do tego co prezentowali podopieczni Monty’ego Williamsa. Każda przebudowana drużyna potrzebuje kilku meczy zgrania aby wszystko funkcjonowało tak jak należy.

Plusem po stronie Pelikanów jest już jednak to, że mogą po zwycięstwie nad Rockets wyciągnąć odpowiednie wnioski i poprawić swoją grę. Liczę przede wszystkim na to, że nasz atak pozycyjny z Jrue Holiday’em na czele będzie wyglądał lepiej, bowiem głównie ofensywa w Houston opierała się na zabójczych kontrach, których jednak nie zawsze dostaje się w prezencie.

W Dallas zabraknie po stronie NOP prawdopodobnie tych samych zawodników. Darius Miller, Brian Roberts (wątpliwy występ), Eric Gordon oraz Tyreke Evans. Nieznany jest status Ryana Andersona, który na meczu z Houston po prostu się nie pojawił. Możliwe, że tym razem do Teksasu doleci na własną rękę, ale jeżeli Pelikany będą musiały sobie radzić bez niego to nie  powinno to nikogo zbytnio zdziwić.

New Orleans Pelicans wystartują więc w bardzo okrojonym składzie, bez swoich trzech liderów. Dzięki takiemu obrotowi sprawy więcej szans na grę dostanie za to Austin Rivers, Anthony Morrow czy Lazar Hayward, którzy będą walczyć o większe minuty/kontrakt w nadchodzącym sezonie.

Osobiście jestem bardzo ciekawy tego jak Anthony Davis poradzi sobie w obronie z Dirkiem Nowitzkim. To może być bardzo interesujący pojedynek grającego już praktycznie Hall of Famera z młodym, gniewnym i pełnym ambicji Davisem.

PRZEWIDYWANA PIĄTKA PELICANS:

PG – Holiday; SG – Morrow; SF – Aminu; PF – Davis; C – Stiemsma