Zapowiedź: vs. Dallas Mavericks

vs DALPo trzech dotkliwych porażkach z rzędu – Miami, Indiana i Washington – i stracie Ryana Andersona nadszedł najwyższy czas na odbudowanie się mentalne. New Orleans Pelicans stoczą bowiem dwa piekielnie ważne boje w back-to-back z Dallas Mavericks. Te dwie drużyny wymieniane są w gronie faworytów w walce o czołową ósemkę na Zachodzie, a aktualnie zespół Marca Cubana uciekł nieco stawce i dwa takie zwycięstwa mogłyby przybliżyć nas do czołówki.

Wartym obejrzenia będzie zdecydowanie pojedynek Anthony’ego Davisa i Dirka Nowitkzkiego. Miejmy nadzieję, że tym razem Niemiec będzie miał trudności w przeszkoleniu wschodzącej gwiazdy NBA. Kluczem do zwycięstwa powinien być jednak pojedynek w backcourtu – Jrue Holiday, Eric Gordon, Tyreke Evans vs Jose Calderon, Vince Carter i Monta Ellisa. Szczególnie ten trzeci od zawsze bardzo dobrze prezentował się przeciwko drużynie New Orleans.

Pierwszy mecz pomiędzy Dallas Mavericks a Pelicans odbędzie się w New Orleans, następnie jednak dzień po dniu koszykarze obu zespołów wylecą do Teksasu aby tam rozegrać kolejne spotkanie.

New Orleans Arena, 2:00