Zapowiedź: vs. Detroit Pistons

New Orleans Hornets wybrali się w ostatnim czasie do rywali z konferencji wschodniej. Wczoraj przegrali dość wysoko z Toronto Raptors, a już dziś grają kolejne back-to-back w tym sezonie.

Rywalem będzie Detroit Pistons, którzy po transferze Jose Calderona zaczynają grać coraz lepiej. Początek spotkania już o 1:30!

Rywal

Detroit Pistons legitymują się bilansem 20-32 i zajmują dziesiąte miejsce w konferencji wschodniej.  We własnej hali wygrali dokładnie połowę spotkań (14-14).  Zdecydowanie słabiej idzie im na wyjazdach (6-18). Pistons są bardzo młodym zespołem posiadającym wielki potencjał.

W ostatnim czasie wzięli udział w trójstronnej wymianie pozyskując doświadczonego rozgrywającego Jose Calderona, który ma być ”nauczycielem” dla młodego Brandona Knight’a. Joe Dumars pozbył się Tay’a Prince’a oddając go do Memphis Grizzlies.

Osłabienia

Bardzo mi żal, że w dzisiejszym spotkaniu zabraknie kontuzjowanego rookie wybranego z dziewiątym numerem draftu Andre Drummonda.

Chłopak po uczelni Connecticut robi bardzo duże postępy na parkietach NBA i odgrywa dużą rolę w drużynie. Andre nabawił się w ubiegłym tygodniu urazu pleców, który wyklucza go z gry na około 4-6 tygodni.

W ekipie Hornets nie zagra Eric Gordon . Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić Monty Williams daje odpocząć zawodnikowi w pojedynkach back-to-back obawiając się o stan jego kolan.

Największe zagrożenia

Zdecydowanie po transferze Jose Calderona z miejsca stał się on liderem drużyny. W ostatnim spotkaniu przeciwko Bucks zaliczył ( 23 punkty, 10 asyt) i poprowadził swój zespół do efektownej wygranej.  Uważać Hornets powinni także na młodego Brandona Knight’a. Wcześniej występował on na pozycji rozgrywającego, ale po transferze Hiszpana, Lawrence Frank przestawił go na ”dwójkę”.

Silnym ogniwem Pistons jest również center Greg Monroe. Zawodnik, który występuje drugi sezon na parkietach NBA średnio notuje ( 16 punktów, 9 zbiórek oraz 2 asysty). Za kilka lat duet Monroe & Drummond ma dać sukcesy drużynie Detroit.

Hornets

”Szerszenie” muszą wyciągnąć wnioski z porażki przeciwko Raptors. Pierwsza kluczową sprawą jest przemyślenie głupich strat. Nie możemy sobie pozwalać na 5 strat w przeciągu 5 minut, a tak graliśmy wczoraj.

Oczekuję przebudzenia Davisa, który moim zdaniem był jednym z głównych graczy, którzy zawiedli wczoraj na całego. Jeśli Greivis Vasquez otrze się po raz kolejny o triple-double, myślę że powinniśmy poradzić sobie z ”Tłokami”.

Początek spotkania już o 1:30.

Hornets: PG – Vasquez; SG – Mason; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez
Pistons: PG – Calderon; SG – Knight; SF – Singler ; PF – Maxiell C – Monroe