Zapowiedź: vs. Detroit Pistons

5675354454Wydarzeniem dnia w całej lidze NBA jest ogłoszenie pierwszych piątek Wschodu i Zachodu na tegoroczny All-Star Weekend, który odbędzie się w Nowym Orleanie. Pelicans po porażce we własnej hali przeciwko Sacramento Kings, dziś wybierają się w podróż do Detroit, gdzie podejmą miejscowych Pistons. Początek spotkania o godzinie 1:30.

Detroit Pistons legitymują się bilansem 17-25 i zajmują dziewiąta pozycję w konferencji Wschodniej. Ostatni czas dla podopiecznych Mo Cheeksa jest dość trudny, drużyna gra bardzo nierówno (ostatnio porażka przeciwko Bucks).

Jeśli w Mo Town liczą na playoffs to czas najwyższy brać się do roboty bowiem coraz lepiej grają takie ekipy jak Brooklyn Nets czy New York Knicks. Największa gwiazdą zespołu jest sprowadzony latem z Atlanty Josh Smith. Tak.. na szczęście wszystkich ekip GM Pistons Joe Dumars robi to co zawsze mu wychodzi czyli psuje. Smith nie był i nigdy nie będzie zawodnikiem na pozycje SF. Pozycja PF obsadzona jest przez Grega Monroe (swoją drogą nie wiadomo jak długo).

Ciekawym pojedynkiem dziś będzie rywalizacja Anthony’ego Davisa z Andre Drummondem. Co ich łączy? Zostali wybrali w jednym drafcie, oraz posiadają ogromny talent.

Nie możemy zapominać także o takich koszykarzach jak Jennings czy Caldwell-Pope. Moim zdaniem dzisiejszy nasz rywal posiada bardzo mocny skład, który nie przekłada tego na rezultaty.

W Nowym Orleanie powoli kibice zaczynają już myśleć o przyszłości drużyny, sporo mówi się jeszcze o ruchach kadrowych tuż przed trade deadline. Boozer za Gordona? To jedna z wielu plotek, nie chce mi się wierzyć w to, że Dell Demps chce pozbyć się Tyreke Evansa.

Początek dzisiejszego spotkania o 1:30. GO PELS!