Zapowiedź: vs. Golden State Warriors

vs gswGolden State Warriors pomimo bilansu 8-6 i miejsca numer 7 na Zachodzie są póki co nieco rozczarowaniem. Po genialnych PlayOffs, gdzie byli jedną z rewelacji i kilku świetnych (być może najlepszych?) meczy w tym sezonie (vs. Clippers, Thunder) zanotowali znaczny spadek formy w ostatnich dniach. Wojownicy przegrali wszystkie trzy mecze z Lakers, Grizzlies oraz Blazers.

Natomiast ostatnie dwa wygrane starcia to wygrane z Utah Jazz, czyli najgorszą ekipą ligi. Czy drużyna z Oakland poradzi sobie z New Orleans Pelicans na ich własnym terenie po blisko 10-dniowej przerwie bez poważnej wygranej? Przekonamy się o tym o godzinie 2:00.

Trener Mark Jackson nie będzie miał do dyspozycji w Luizjanie aż dwóch kluczowych podstawowych zawodników swojej pierwszej piątki. Nie zagra bowiem z powodu kontuzji Andre Iguodala oraz Andrew Bogut, który został zawieszony na jeden mecz z powodu przepychanki z Wesley Matthewsem 23 listopada w meczu z Portland Trail Blazers. Jest to niewątpliwie ogromny cios w ten silny zespół, a bez Australijczyka Monty Williams ma dużą szansę wykorzystać luki na pozycji środkowego i, kto wie, nawet wygrać ciężkie spotkanie back-t0-back.

Kluczowymi matchupami będą tutaj trzy pojedynki. Stephen Curry stanie na przeciwko Jrue Holidaya. Obaj ci panowie nie są w zbyt wysokiej formie w pierwszej fazie sezonu. Steph męczony jest przez mniejsze kontuzje, a Jrue nie najlepiej odnajduje się w filozofii swojego nowego trenera. Zawalczą dzisiaj również świetni strzelcy, Eric Gordon z Klayem Thompsonem. W głównej mierze to od nich zależeć będzie postawa klubów w ofensywie. Na skrzydle zawalczą All-Star z ubiegłego roku, David Lee ze wschodzącą gwiazdą, Anthonym Davisem. The Brow ostatnie dwa spotkania nie może zaliczyć do zbytnio udanych, w każdym z nich miał duże problemy strzeleckie.

Najważniejsze to zastopować szybką i piekielnie silną ofensywę Marka Jacksona, która odpowiednio napędzana przez Stephena Curry’ego i wykorzystywana na łuku przez Klaya Thompsona potrafi być zabójcza.

Już o godzinie 2:00 czasu polskiego przekonamy się czy Monty Williams zdoła w niecałe kilkanaście godzin przywrócić swój zespół na właściwe tory.

New Orleans Pelicans nie wygrali z Golden State Warriors od ponad roku.