Zapowiedź : vs. Indiana Pacers

Po porażce z Oklahomą City Thunder ”Szerszenie” już dzisiejszej nocy podejmą Indianę Pacers.  Będzie to już czwarty mecz pod rząd wyjazdowy dla ekipy z Nowego Orleanu. Jak zagrają Hornets? Odpowiedź na to pytanie poznamy nad ranem!

Zespół Indiana Pacers bardzo dobrze poczyna sobię w tym sezonie i są jedną z lepszych ekip na Wschodzie. Ich bilans wynosi 19-12 i aktualnie zajmują piąte miejsce w Konferencji.

Ekipa z Indianapolis posiada dość wyrównaną kadrę. Cała wyjściowa piątka spisuje się bardzo dobrze, w ostatnim spotkaniu przeciwko Charlotte Bobcats aż 6 zawodników uzyskało ponad 10 punktów. Będzie to szczególny mecz dla Davida Westa jeszcze do niedawna byłej gwiazdy ”Szerszeni”. David przed sezonem był wolnym agentem i nie postanowił przedłużyć umowy z ekipą Nowego Orleanu i przeniósł się do Pacers.

Indiana ma także ważnego gracza w osobie Roya Hibberta który został dostrzeżony swoimi poczynaniami i wystąpi już w najbliższy weekend w All-Star Weekend. Roy średnio notuje ponad 10 punktów a także 10 zbiórek! W zespole występuje jeszcze jeden były zawodnik Hornets. Mowa tu o Darrenie Colissonie który został wytransferowany w trakcie poprzedniego sezonu, gdyż jako zmiennik do niedawna CP3, chciał przebywać więcej minut na parkiecie. Resztę pierwszej piątki stanowią Danny Granger i Paul George którzy doskonale uzupełniają skład wyjściowy.

Kto może postraszyć ekipę gospodarzy? Po kontuzji powrócił już Jarrett Jack który zaliczył dobre spotkanie dzisiejszej nocy przeciwko Oklahome City Thuner zdobywając 18 punktów i 5 asyst. Jeśli Włoch Marco Belinelli będzie miał skuteczność za trzy punkty taką jak w Nowym Jorku gdy Hornets grali z tamtejszymi Knicks możemy myśleć o dobrym wyniku.

Dla ”Szerszeni” będzie to już czwarty wyjazd pod rząd. Jak dotąd udało się pokonać Bucks i Knicks, polegliśmy z jedną z najlepszych ekip w NBA czyli Oklahomą. Jak będzie dziś ? Początek spotkania o 1:00! GO HORNETS!