Zapowiedź: vs. Los Angeles Clippers

Kolejny mecz w krótkim odstępie czasu przeciwko Los Angeles Clippers. Tym razem na terenie wroga. Czy Chris Paul będzie gościnny? To Clippersi muszą, Hornets mogą. Zapowiada się kolejny ciekawy pojedynek, rozpoczynający dla Nowego Orleanu krótkie tournée po zachodnim wybrzeżu. 

Poprzedni mecz między tymi drużynami był chyba najważniejszym w sezonie, szczególnie dla kibiców. Paul powrócił do swojego miasta i został rozbity. Na tym polega piękno koszykówki, gra się sercem, do samego końca. Tym razem będzie jednak dużo ciężej, żadnej taryfy ulgowej, żadnego lekceważenia. Clippers nie będą w ostatnim meczu back-2-back-2-back. Za wszelką cenę będą chcieli się zemścić za ujmę na honorze, a (chyba?) są na fali, po wygranym meczu z Memphis.

Prawdopodobnie nie zagra z powodu choroby Chris Kaman, a także z powodu kontuzji kostki Trevor Ariza. Nadal zawieszony jest Jason Smith, więc do bójki z Griffinem nie dojdzie. Hornets zatem będą mieli deficyt centymetrów, nawet mimo powrotu Carla Landry’ego (wreszcie!). Lance Thomas radził sobie dobrze na Blake’u, ale Ayon dostał z Clippersami mało minut i w perspektywie konfrontacji z DeAndre Jordanem może być miernie. O pojedynek na obwodzie jestem raczej spokojny, chyba, że nagle przebudzi się Nick Young. Jack (forma jest!) znów zagra przeciwko Paulowi i możemy liczyć na kolejny świetny matchup. Liczę na kolejny pozytywny występ ławki. Aminu i Henry muszą dużo grać!

Trener (jak długo jeszcze?) Del Negro nie ma prawdopodobnie do dyspozycji Mo Williamsa, który nabawił się w poprzednim meczu tych drużyn kontuzji palca u stopy, a więc ich ławka nie powinna sprawiać wielkiego problemu. Problemem nie powinien być też fakt, że jest to mecz wyjazdowy, bo Hornets radzą sobie na wyjazdach nieprzeciętnie. Nadal są to jednak Clippers, ale Hornets radzą sobie zadziwiająco dobrze przeciw drużynom z dodatnim bilansem.

Kampania zwolnić Del Negro powinna być kontynuowana! Szkoda, że teraz zaczynają się mecze o FATALNEJ porze. 4.30… Ale czego nie robi się dla ulubionej drużyny. TYLKO HORNETS!

 

VS.

 NEW ORLEANS HORNETS:
Bilans: 12-36 ( Dom: 5-21 | Wyjazd: 7-15 )
Aktualna seria: 1 porażka
Pozycja w Dywizji: piąta
Pozycja w Konferencji: piętnasta

Kontuzjowani:
– Eric Gordon (out), Emeka Okafor (out), Jason Smith (out)
– Trevor Ariza, Chris Kaman (questionable)

LOS ANGELES CLIPPERS:
Bilans: 27-21 ( Dom: 16-8 | Wyjazd: 11-13 )
Aktualna seria: 1 zwycięstwo
Pozycja w Dywizji: druga
Pozycja w Konferencji: czwarta

Kontuzjowani:
– Chauncey Billups (out)
– Mo Williams (questionable)

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA HORNETS:

PG – Jack, SG – Vasquez SF – Belinelli, PF – Thomas, C – Ayon

 

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA CLIPPERS:

PG – Paul, SG – Young, SF – Butler, PF – Griffin, C – Jordan