Zapowiedź: vs. Los Angeles Clippers

New Orleans Hornets po bardzo dramatycznym meczu z Houston Rockets, dziś czeka o wiele trudniejsze spotkanie. W Staples Center dojdzie do trzeciego w tym sezonie pojedynku pomiędzy dawnym klubem CP3, a obecnym czyli Los Angeles Clippers. Emocje gwarantowane!

Pierwsze spotkanie odbyło się  22 Marca w  Nowym Orleanie. Był to mecz, w którym Chris Paul wybiegł na parkiet przeciwko Hornets po raz pierwszy od momentu wielkiego, głośnego Trade’u. Przypomnijmy za rozgrywającego do ‚”Szerszeni” przybyli Eric Gordon, Chris Kaman, Al-Farouq Aminu oraz pick w drafcie Minnesoty.

Nieoczekiwanie to gospodarze wygrali mecz nr 1 97:90 i  wielki CP3 został pokonany przez dawnych kolegów. Do zwycięstwa poprowadził Kaman oraz Jack, jednak ten mecz został najbardziej zapamiętany z powodu bardzo brzydkiego faulu Smitha na Blake’u. Jak się później okazało Jason został zawieszony na dwa spotkania.

Drugie starcie miało miejsce 4 dni później. Wtedy w Staples Center Clippers nie dali żadnych szans ”Szerszeniom” roznosząc ich w pył 97:85. Chris Paul zanotował 25 punktów i aż 10 asyst i pokazał jakim jest świetnym rozgrywającym.

Dziś smaczek tego spotkania jest ogromny. Po raz pierwszy Eric Gordon wystąpi w swojej dawnej hali oraz przeciwko byłym kolegą. Jak wiemy Eric opuścił wcześniejsze dwie potyczki z powodu kontuzji. W nocy czasu Polskiego będzie chciał udowodnić coś Clippers.

Los Angeles Clippers legitymują się bilansem 39-24 i zajmują czwarte miejsce w konferencji zachodniej. Nie mogą pozwolić sobie dziś na porażkę, gdyż nadal liczą na wyprzedzenie odwiecznych rywali Lakers w tabeli.

New Orleans Hornets zajmują nadal ostatnie miejsce (20-43) lecz ostatnio są zdecydowanie na fali wznoszącej. W ostatnich 10 spotkaniach, bilans 7-3. Wiele fanów ”Szerszeni” krytykuje postawę drużyny iż nie ”tankują” w drodze po wysoki draft. Zrównaliśmy się wygranymi z Kings, a już niedaleko są Cavs. Ekipa z Luizjany rozegra jeszcze po Clippers dwa spotkania wyjazdowe. Przeciwko Warriors i sezon zakończy potyczką w Houston, którzy nadal łudzą się na awans z ósmej lokaty.

Kogo się obawiać?

Chyba każdy wie. Chris Paul oraz Blake Griffin. Pierwszy średnio notuje w tym sezonie 19,3 pkt i 9 asyst, natomiast drugi 20,3 pkt, 3 asysty i 10 zbiórek.

Kim postraszą Hornets?

Ktoś tu ma coś do udowodnienia. W ostatnim spotkaniu to Aminu zagrał świetnie, dziś Gordon myślę iż rozegra kolejne świetne zawody i zdobędzie ponad 20 punktów.

Typ?
Wszyscy chcemy aby dziś wygrali Clippers. To nie czas i miejsce na wygrane Hornets, za rok możemy powalczyć, ale teraz odpuśćmy.. dla dobra drużyny!

Początek dzisiejszego meczu o 3:30. Myślę iż będzie to wspaniałe widowisko. Każdy udział CP3 przeciwko Hornets będzie wyjątkowy.

VS.

 NEW ORLEANS HORNETS:
Bilans: 20-43 ( Dom: 11-22 | Wyjazd: 9-21 )
Aktualna seria: 1 wygrana
Pozycja w Dywizji: piąta
Pozycja w Konferencji: piętnasta

Kontuzjowani:
– Jarrett Jack (out), Emeka Okafor (out), Chris Kaman (out)

LOS ANGELES CLIPPERS:
Bilans: 39-24 ( Dom: 23-9 | Wyjazd: 16-15 )
Aktualna seria: 1 porażka
Pozycja w Dywizji: druga
Pozycja w Konferencji: czwarta

Kontuzjowani:
– Chauncey Billups (out)
– Reggie Evans (questionable)

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA HORNETS:

PG – Vasquez SG – Gordon SF – Aminu, PF – Landry, C – Smith

    

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA CLIPPERS:

PG – Paul, SG – Foye, SF – Butler, PF – Griffin, C – Jordan