Zapowiedź: vs. Memphis Grizzlies

New Orleans Hornets po porażce z Los Angeles Lakers, dziś wybierają się do Memphis gdzie rozegrają mecz przeciwko miejscowym Grizzlies. ”Szerszenie” ostatnio przegrywają wygrane spotkania gdzie przesądzają ostatnie minuty. Jak będzie dziś? Początek o 2:00!

”Szerszenie” straciły Austina Riversa, który doznał złamania reki. W jego miejsce zakontraktowany został Terrel Harris, który powinien dostać kilka minut w dzisiejszym meczu.

Poprzednie starcie

Obie ekipy swój poprzedni mecz rozegrały 28 Stycznia w Memphis. ”Szerszenie” z Nowego Orleanu sprawiły wtedy dość sporą niespodziankę wygrywając 91:83. Do wygranej w głównej mierze poprowadził Ryan Anderson notując 22 punkty. Jason Smith dołożył 16, a Davis 10.

Rywal

Memphis Grizzlies notują bilans 41-19 i zajmują czwarte miejsce w konferencji zachodniej. W ostatnim czasie grają fenomenalnie wygrali aż 9 spotkań z poprzednich 10.  We własnej hali bilans 24-8, wyjazdy 17-11.

Największe zagrożenia

Najmocniejszym ogniwem w drużynie Grizzlies zdecydowanie jest center Marc Gasol. Brat Pau średnio notuje w tym sezonie ponad 14 punktów oraz 7 zbiórek. Nadal nie wiadomo czy dziś zagra przeciwko Hornets druga największa gwiazda Zach Randolph.

Uważać także trzeba na rozgrywającego Mike’a Conleya, który rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w karierze ( śr. 13 oczek, 5 zbiórek).

Hornets: PG – Vasquez; SG – Gordon; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez
Grizzlies: PG – Conley; SG – Allen; SF – Prince ; PF – Davis C – Gasol