Zapowiedź: vs. Minnesota Timberwolves

New Orleans Hornets (jak to mówi często mój kolega, właściciel portalu hornets.pl – Afek) pewnie zmierzają po TOP3 tegorocznego draftu. Tego się trzymajmy, ale chwila, ten sezon jeszcze trwa, trzeba go dograć. Po ostatnich porażkach, przyszła kolej na mecz z „Leśnymi Wilkami”. 

 

Minnesota Timberwolves podobnie jak „Szerszenie” przegrała wczoraj swoje spotkanie, pogromcami naszych dzisiejszych rywali okazała się drużyna Los Angeles Lakers i Kobe Bryant. Jeden problem, zimna Minnesota straciła coś więcej niż punkty. Straciła swojego pierwszego, niesamowitego rozgrywającego. Hiszpan Ricky Rubio nabawił się bardzo poważnej kontuzji, która może wykluczyć go niestety do końca sezonu…

„Wilki” mogą pochwalić się bilansem 21. zwycięstw i 20. porażek, co ostatecznie daje im realne szanse na awans do PO, ale poczekajmy, sezon jest jeszcze „młody”. Nie byłoby to na rękę niestety klubowi z Luizjany. Hornets posiadają przecież pick należący własnie do Timberwolves, z którym wiązano sobie tak duże nadzieje.

Przypominam, że w pierwszej konfrontacji tych ekip w obecnym, skróconym sezonie, lepsza okazała się Minnesota wygrywając 87:80. 

Liderem naszych dzisiejszych rywali jest Kevin Love. Wysoki skrzydłowy notuje średnio na mecz aż 25.5 punktów i 13.8 zbiórki! Oprócz niego jest jeszcze, uważany za jednego z najlepszych pierwszoroczniaków – Derrick Williams, jak poradzi sobie jednak bez swojego kolegi, od którego dostawał przecież tak wiele podań?

Nie możemy zapomnieć jeszcze o Nikola Pekovicu. Mierzący 211 centymetrów center, stanowi w tym sezonie o sile podkoszowej „Wilków”, zdobywając 12. 7 punktów i 7.3 zbiórki na mecz.

Czy Hornets wygrają ten mecz? Sprawa na pewno jest otwarta, podstawą będzie zatrzymanie Love’a. Myślę, że zarówno Gustavo Ayon, jak i Chris Kaman są w stanie tego dokonać. Nie będzie jednak łatwo, jestem pewien jednego. To będzie dobre widowisko!

Mecz odbędzie się dzisiaj w nocy o godzinie 2:00. Let’s go Hornets!

 

VS.

NEW ORLEANS HORNETS:
Bilans: 9-31 ( Dom: 4-16 | Wyjazd: 5-15 )
Aktualna seria:
4 porażki
Pozycja w Dywizji:
piąta
Pozycja w Konferencji:
piętnasta

Kontuzjowani:
– Eric Gordon (out), Carl Landry (out), Jason Smith (out), Emeka Okafor (out)

MINNESOTA TIMBERWOLVES
Bilans: 21-20 ( Dom: 12-11 | Wyjazd: 9-9 )
Aktualna seria:
1 porażka
Pozycja w Dywizji:
trzecia
Pozycja w Konferencji:
dziewiąta

Kontuzjowani:
J.J Barea (out)
– Kevin Love (questionable), Ricky Rubio (questionable)

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA HORNETS:

PG – Vasquez, SG – Belinelli, SF – Ariza, PF – Ayon, C – Kaman

 

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA TIMBERWOLVES:

PG – Ridnour, SG – Johnson, SF – Beasley, PF – Williams, C – Pekovic