Zapowiedź: vs. Minnesota Timberwolves

Po spotkaniach z Dallas Mavericks i San Antonio Spurs,  przyszła kolej na starcie z Minnesotą Timberwolves. To będzie już drugie spotkanie obu drużyn. Napędzeni trzema zwycięstwami z rzędu,  Hornets będą chcieli za wszelką cenę podtrzymać korzystną passę i zrewanżować się Wilkom za wcześniejszą porażkę.

Po powrocie Erica Gordona,  Szerszenie z Nowego Orleanu notują znaczny progres, co widać już choćby po wynikach. Hornets ograli nawet w poprzednim spotkaniu jedną z najlepszych drużyn w lidze – San Antonio Spurs. Zwycięstwo z Leśnymi Wilkami wydaje się więc bardziej realne niż zwykle i to szczególnie dlatego, że w ich szeregach ponownie zabraknie kontuzjowanego Kevina Love’a.

O sile zespołu z zimnej Minnesoty decyduję szczególnie duet :Nikola Pekovic-Andrei Kirilenko. Ten pierwszy notuje na mecz średnio 16,3 punktu i 8,7 zbiórki. Jego pojedynek z Anthonym Davisem i Robinem Lopez może okazać się ozdobą piątkowego spotkania. Rosjanin jest natomiast świetnym strzelcem z dystansu, który z pewnością napsuje sporo krwi nowoorleańskiej defensywie. Na obu trzeba bardzo uważać.

Ciekawie zapowiada się również pojedynek rozgrywających. Greivis Vasquez stanie naprzeciwko Alexeya Shveda i Luke’a Ridnouru. Nikt z wyżej wymienionych na pewno łatwo pola nie odda.

Minnesota będzie chciała podnieść się po bolesnej porażce z Oklahomą City Thunder, a Hornets zachować korzystną passę. To wszystko sprawia, że możemy być świadkami niesamowicie zaciętego widowiska. Kto wyjdzie z tego pojedynku obronną ręką? Czy  Szerszenie zanotują czwarte zwycięstwo z rzędu?

Wszystko wyjaśni się o godzinie 1:00 czasu polskiego. Let’s go Hornets!