Zapowiedź: vs. Minnesota Timberwolves

”Szerszenie” z Nowego Orleanu po bardzo słabym spotkaniu w Waszyngtonie, dziś wybierają się do zimnej Minnesoty gdzie podejmą miejscowych Timberwolves. Dzisiejszy rywal do spotkania przystąpi w bardzo osłabionym składzie.

Hornets natomiast jeśli nie chcą zająć ostatniego miejsca w konferencji mają idealną okazję na wygraną i przeskoczenie Kings w tabeli.

Poprzednie starcie

Obie ekipy swój poprzedni mecz rozegrały dokładnie 2 Lutego. Timberwolves bez większych problemów poradziły sobie we własnej hali z Hornets wygrywając 115:86. Najlepszym zawodnikiem meczu nieoczekiwanie został rezerwowy Dante Cunningham (18 punktów, skuteczność 9-9). W ekipie ”Szerszeni” najwięcej oczek zdobył Anthony Davis 18.

Rywal

Minnesota Timberwolves legitymuje się bilansem 22-41 i zajmuje obecnie dwunaste miejsce w konferencji zachodniej. Jeśli chodzi o statystyki meczów we własnej hali grają w kratkę (15-16), natomiast słabo idzie na wyjazdach 7-25.

Co przemawia za Hornets w dzisiejszym spotkaniu? ”Leśne Wilki” w ostatnich dziesięciu rywalizacjach wygrali…2, a odnieśli 8 porażek głównie spowodowanych brakiem największych gwiazd.

Kontuzje!

Lista kontuzjowanych po stronie Minnesoty jest bardzo długa. Kevin Love,  Chase Budinger, Brandon Roy, Andrei Kirilenko oraz Nikola Pekovic. O ile występ pierwszych trzech jest nie możliwy, to pozostała dwójka wydaje się, że dziś powinni już zagrać.

Po stronie Hornets jak wiemy zabraknie Smitha oraz Riversa.

Najmocniejsze strony

Wskazanie najsilniejszego gracza Wolves pod nieobecność Love’a jest bardzo trudne. Wydaje się, że na dzień dzisiejszy to rozgrywający Ricky Rubio może namieszać w konfrontacji przeciwko Hornets. Hiszpan średnio notuje w tym sezonie prawie 10 punktów, 4 zbiórki i 8 asyst. Z ławki ofensywę może wspomóc J.J Barea oraz Alexey Shved.

Hornets

Nowy Orlean ostatnio pokazuje nam jak można przegrać wygrane spotkania. Chyba już wszyscy zapomnieli o formie Hornets z początku Stycznia gdzie była nawet passa 4 wygranych.

Hornets: PG – Vasquez; SG – Gordon; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez
Timberwolves: PG – Rubio; SG – Ridnour; SF – Gelabale ; PF – Williams C – Stiemsma