Zapowiedź: vs. Minnesota Timberwolves

at MINNYNew Orleans Pelicans po trzech meczach wygranych z rzędu zagrają kolejny raz – i ostatni –  w tym sezonie w Minneapolis z Minnesota Timberwolves. Będzie to bardzo dobry pojedynek Anthony’ego Davisa z wybranym już przez kibiców do pierwszej piątki Meczu Gwiazd – Kevinem Love.

Po stronie Leśnych Wilków zabraknie Nikoli Pekovicia. Wartościowy center Ricka Adelmana od początku swojej kariery sprawiał olbrzymie kłopoty defensywie New Orleans Pelicans i tak również było już i w tym sezonie. Będzie to spore osłabienie dla Wolves i jeden z głównych czynników dla których Pelikany będą w stanie przedłużyć swoją serię zwycięstw do 4.

Całe szczęście poza grą nie będzie Anthony’ego Davisa, który kontuzjował palec w ostatnich minutach meczu z Cleveland Cavaliers. Silny skrzydłowy, który rozgrywa niesamowity tydzień wyjdzie na parkiet prawdopodobnie w usztywniaczu i powinien być gotowy do gry. Nieznany jest natomiast status Austina Riversa, który również z Kawalerzystami odniósł kontuzję, tym razem pleców. Co prawda po groźnym upadku rozegrał jeszcze kilka minut, ale szczególnie Monty Williams woli oszczędzać swoich podopiecznych.

Minnesota Timberwolves wykorzystała nieco kontuzje Pelicans i zajmuje aktualnie 11. miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 22-22. Na własnym terenie są 12-8. Ich głównym minusem poza zwyczajną przeciętnością jest chemia. Chemia, której w tym zespole po prostu nie ma. Podopieczni Monty’ego Williamsa powinni wyjść na boisko podwójnie zmotywowani i głodni zwycięstwa w Minnesocie. Walka o PlayOffs wobec ostatnich wyników wciąż nie jest mimo wszystko przegrana.

Początek spotkania o godzinie 2:00.

PS. Oklahoma City Thunder gra dzisiaj z Miami Heat o 2:00. Kevin Durant vs LeBron James.