Zapowiedź: vs. New York Knicks

pelsnyk New Orleans Pelicans po piątkowym zwycięstwie z Sixers, dziś wybierają się do Nowego Jorku na pojedynek z miejscowymi New York Knicks. Dzisiejszy rywal Pels obecny sezon nie może zaliczyć do udanych. Poważnej kontuzji nabawił się Tyson Chandler, który okazuje się bezcenny dla zespołu notującego serię aż ośmiu porażek.

Jeszcze tuż przed startem sezonu Knicks byli w gromie faworytów do walki o tytuł mistrzowski. Początek jednak przedstawia nam zupełnie coś innego.

New York Knicks legitymują się bilansem 3-12 i zajmują czternastą pozycję w Konferencji Wschodniej, gdzie ustępują tylko Bucks. W Madison Square Garden wygrali zaledwie jeden z siedmiu spotkań. Kryzys pełna parą!

Ciężko znaleźć główny powód tak słabiej gry Nowojorczyków, oczywiście można tłumaczyć brak Chandlera, jednak drużyna powinna grać zdecydowanie lepiej. W pierwszej piątce zastępuje go sprowadzony przed sezonem z Toronto Raptors Włoch Andrea Bargnani. Największym rozczarowaniem jest Amare Stoudemire ( obecny sezon na poziomie 5 punktów, 2 zbiórek).

Zdecydowanym liderem zespołu jest Carmelo Anthony i Pelicans szczególnie muszą skupić się na obronie tego świetnego zawodnika.

Po wygranej w piątkową noc przeciwko Sixers, ekipę z Luizjany nie czeka dziś łatwe zadanie tak jak wygląda to na papierze. Jednak atutem naszego zespołu może być ogromna presja jaka ciąży na NYK. Początek rywalizacji o 1:30! GO PELS!