Zapowiedź : vs. Oklahoma City Thunder

New Orleans Hornets dzisiejszej nocy podejmą najlepszą ekipę Konferencji zachodniej Oklahomę City Thunder. Czy ”Szerszeniom” uda się dokonać rzeczy prawie niemożliwej i pokonają ekipę Scotta Brooksa? Czy podtrzymają passę trzech zwycięstw z rzędu?

Oklahoma City Thunder przegrała jak dotąd u siebie tylko jedno spotkanie, natomiast aż 12 razy wygrali. Szerszenie podbudowani wygranymi z Bucks i Knicks teraz podejmą ekipę Kevina Duranta. Czy zwycięzca tego meczu jest już znany przed spotkaniem?

ROZGRYWAJĄCY

VS

Greivis Vasquez (8.1 punktów, 4.9 asyst) vs. Russel Westbrook (23.2 punktów, 5.5 asyst)

Vasquez gra w pierwszej piątce pod nieobecność Jaretta Jacka, czy ma jakiekolwiek szanse stoczyć walkę z jedną z gwiazd OKC? Westbrook notuje ponad 20 punktów w każdym spotkaniu, wraz z Kevinem Durantem jest to mieszanka wybuchowa która prowadzi Thunder na sam szczyt.
Przewaga:
Oklahoma City Thunder

RZUCAJĄCY OBROŃCA

VS.

Marco Belinelli (10.5 punktów, 2.5 zbiórki) vs. Daequan Cook (5.6 punktów, 2.5 zbiórek)

Pojedynek Belinelli vs Cook zdecydowanie lepszy powinien okazać się zawodnik Szerszeni. Ostatnio zanotował rekord skuteczności rzutów zza łuku. Ostatnie dwie wygrane Hornets to głownie zasługa Marco, jeśli dobrze wejdzie w mecz z Thunder, gospodarze będą mieli duże problemy z upilnowaniem Włocha.
Przewaga: New Orleans Hornets

NISKI SKRZYDŁOWY

VS.

Trevor Ariza (12.1 punktów, 5.7 zbiórek) vs. Kevin Durant (27.6 punktów, 8.2 asyst)

Czy jest sens porównywać tych zawodników ? Durant to jeden z najlepszych zawodników w całej lidze. W ostatnim spotkaniu przeciwko Denver Nuggets zdobył 51 punktów! Kevin to młodość chęć sukcesów, Ariza to człowiek spełniony, zdobył mistrzostwo z Lakers natomiast w Hornets prezentuje się dość przeciętnie. Przewaga OKC na tej pozycji jest druzgocąca.
Przewaga: Oklahoma City Thunder

SILNY SKRZYDŁOWY

VS.

Gustavo Ayon (5.7 punktów, 4.5 zbiórek) vs. Serge Ibaka (8.3 punktów, 7.5 zbiórek)

Gustavo Ayon to rewelacja drużyny z Nowego Orleanu. Kto by pomyślał że zawodnik sprowadzony z Euroligi będzie występował w pierwszej piątce drużyny. Fakt gra w niej bo kontuzjowani są Okafor, Landry czy Smith ale jestem pewien że Gustavo ma pewne minuty u coacha Williamsa, Ibaka to świetne uzupełnienie dla Duranta i Westbrooka.
Przewaga: Oklahoma City Thunder

ŚRODKOWY

VS.

Chris Kaman (10.9 punktów, 7.5 zbiórek) vs. Kendrick Perkins (4.3 punktów, 5.6 zbiórek)

Kaman w ostatnich meczach pokazuje iż warto go wytransferować za wartościowych graczy, gdyż był autorem zwycięstwa w Milwaukee, przydał się także w Nowym Jorku. Perkins to doświadczony center, który po odejściu z Bostonu jest głodny sukcesów.
Przewaga: Remis