Zapowiedź: vs. Oklahoma City Thunder

 Po niezwykle emocjonującym spotkaniu przeciwko Rockets, które niestety zakończyło się porażką gracze Hornets podejmą Oklahomę City Thunder. Zdecydowanym faworytem tego spotkania wydają się gracze gości, nie oznacza to jednak, że drużyna prowadzona przez Monty Williamsa nie pokusi się o sprawienie niespodzianki. 

Dzisiejszy mecz będzie idealnym sprawdzianem dla Szerszeni, sprawdzianem, który pokaże jak drużyna Hornets wypada na tle ligowej czołówki.

Oklahoma City Thunder w obecnym sezonie legitymuję się bilansem 6-3 co pozwala im na zajmowanie 4 miejsca w konferencji zachodniej. Pod względem statystyk najlepszymi graczami Thunder są Kevin Durant (24.2 pkt, 10.3 zbiórek) oraz Russell Westbrook (20.7 pkt, 8.1 asyst).

Dzisiejsze spotkanie okraszone będzie bardzo ciekawymi matchupami. Jednym z nich będzie bezpośrednie starcie  Al-Farouq Aminu z Kevinem Durantem. Od zatrzymania lidera „Grzmotów” w głównej mierze może zależeć wynik tego spotkania. Aminu podczas dotychczasowej gry na parkietach NBA dał się poznać jako niezwykle utalentowany obrońca, może się więc wydawać, że jest stworzony do gry przeciwko Durantowi, ale zadanie to nie będzie jednak należeć do najłatwiejszych. Gracz pochodzący z Waszyngtonu prezentuje jeszcze bardziej dojrzalszą oraz wszechstronniejszą grę niż dotychczas. Nikt pewnie nie spodziewa się po Aminu cudów, ale grając na maksimum swoich umiejętności z pewnością utrudni Durantowi życie.

Równie ciekawie zapowiada się starcie Vasqueza z Westbrookiem, Wenezuelczyk, którego gra w ostatnim czasie zanotowała niesamowity progres będzie miał okazje sprawdzić się w pojedynku przeciwko znacznie bardziej atletycznemu rywalowi. Rozgrywający Hornets w dzisiejszym meczu będzie musiał skupić uwagę nie tylko na dyrygowaniu grą ofensywną, ale również na swojej grze w defensywie, zatrzymanie rozgrywającego OKC jest jednym z kluczy do zwycięstwa.

Spotkanie pomiędzy New Orleans Hornets a Oklahoma City Thunder zapowiada się niezwykle ciekawie. Pomimo tego, że zdecydowanym faworytem są gracze Thunder to jednak nie można wykluczać żadnego scenariusza.

Początek spotkania, które odbędzie się w New Orleans Arena planowane jest na godzinę 2:00 czasu polskiego.

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA HORNETS:
PG – Vasquez; SG – Rivers; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez

 

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA THUNDER:
PG – Westbrook, SG – Sefolosha, SF – Durant, PF – Ibaka, C – Perkins