Zapowiedź: vs. Oklahoma City Thunder [powrót Erica Gordona]

at okcNew Orleans Pelicans i Oklahoma City Thunder to dwie z trzech drużyn w NBA, które nie przegrały jeszcze swojego meczu przedsezonowego w tym roku. Co ciekawe, obydwie ekipy są bardzo osłabione przez kontuzje kluczowych zawodników. Dla Thunder nie gra Russell Westbrook, a dla Monty’ego Williamsa niedostępni byli m.in. Tyreke Evans, Eric Gordon czy również Brian Roberts i Jason Smith. Ma się to jednak dzisiaj w nocy nieco zmienić.

Zwycięstwa swoim drużynom zapewniają przede wszystkim największe gwiazdy – Kevin Durant i Anthony Davis. Ta dwójka w te lato wzbiła się na kolejny wysoki poziom w swojej karierze i póki co w starciach z rywalami w preseason są nie do zatrzymania. KD pod nieobecność Westbrooka gra jako point-forward i załatwia praktycznie większość spraw na parkiecie, a AD porządnie wzmocnił grę ofensywną i jest zawodnikiem nie do poznania.

Po raz pierwszy na parkiecie zobaczymy razem m.in. Jrue Holidaya, Erica Gordona i Anthony’ego Davisa. Ten drugi po bardzo długiej rehabilitacji związanej z kontuzją kostki ma wrócić dzisiaj do gry. Gordon od początku obozu przygotowawczego był już pełen zdrów, ale Monty Williams stwierdził, że ten potrzebuje jeszcze kilka(naście) dni porządnych treningów, które przywrócą zawodnika do optymalnej formy. Zobaczymy jak nasz czołowy tercet sprawdzi się grając razem. EJ wyjdzie w pierwszej piątce.

W dzisiejszym meczu wciąż zabraknie Tyreke’a Evansa, który gotowy ma być przed początkiem sezonu. Nie zagra również Jason Smith – nabawił się małej kontuzji biodra i przez jakiś czas pozostanie poza grą – w końcu to tylko preseason i nie można narażać zawodników na poważniejsze urazy. Wobec takiej straty kolejny raz większe minuty na środku dostanie najprawdopodobniej Anthony Davis. Jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie w pojedynku z Serge Ibaką czy Kendrickiem Perkinsem. Liczę osobiście na większą szansę dla Jeffa Withey’a, który pokazał się z dobrej strony podczas ostatniego spotkania z Atlantą Hawks.

Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 2:00 czasu polskiego. Na ten mecz przewidywana jest również transmisja.

Przewidywana pierwsza piątka:
PG – Holiday; SG – Gordon; SF – Aminu; PF – Davis; C – Stiemsma