Zapowiedź: vs. Portland Trail Blazers

New Orleans Hornets po porażce minionej nocy w FedEx Forum, już dziś grają kolejne back-to-back we własnej hali z Portland Trail Blazers. ”Szerszenie” do tego spotkania przystąpią w mocno osłabionym składzie. Bez kontuzjowanych Austina Riversa, Jasona Smitha oraz odpoczywającego Erica Gordona. Początek rywalizacji już o 24:00!

Przypominamy, że w USA nastąpiła zmiana czasu z zimowego na letni, tak więc przez trzy tygodnie mecze rozgrywane są o godzinę wcześniej czasu polskiego!

Poprzednie starcie

Ostatni mecz pomiędzy Blazers a Hornets odbył się całkiem niedawno bo 13 Lutego. New Orleans bez żadnych problemów wygrali mecz we własnej hali zatrzymując gości na zaledwie 63 punktach, sami dokładając 99. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Anthony Davis ( 21 punktów, 11 zbiórek) oraz Ryan Anderson ( 14 punktów, 7 zbiórek).

Rywal

Portland Trail Blazers legitymują się bilansem 29-32 i zajmują dziesiąte miejsce w konferencji zachodniej. Nadal ten młody zespół liczy się w walce o playoffs lecz wydaje się, że powoli tracą dystans do Lakers czy Jazz dlatego każdy mecz muszą traktować bardzo poważnie i jestem pewny dziś tanio skóry nie sprzedadzą.

W ostatnich dziesięciu spotkaniach są na minusie, wygrywając 4, ulegając 6. Blazers zdecydowanie rozczarowują na wyjazdach (9-22), natomiast w Rose Garden są mocno na plus 20-10.

Największe zagrożenia

Kluczem do dzisiejszej wygranej Hornets będzie zatrzymanie rozgrywającego Damiana Lillarda. Rookie rozgrywa świetny sezon i prawdopodobnie to on zgarnie tytuł ROTY kosztem Davisa.  Młody chłopak po uczelni Weber State w ostatnim meczu przeciwko San Antonio Spurs zanotował imponujące 35 punktów oraz 9 asyst.

Drugim najmocniejszym ogniwem Blazers jest LeMarcus Aldridge średnio notując w sezonie ponad 20 punktów oraz 8 zbiórek. Jeśli chodzi o rotację z ławki uważać także trzeba na Erica Maynora po odejściu z Thunder powoli jego forma idzie w górę.

Hornets

”Szerszenie” muszą szybko otrząsnąć się po trzech kolejnych porażkach i przełamać tą fatalną serię jeśli nie chcą zakończyć sezonu na ostatnim miejscu w konferencji. Dziś bez Erica Gordona o wygraną będzie niezwykle ciężko zatem liczę na Davisa oraz Vasqueza. Początek spotkania już o 24:00!

Hornets: PG – Vasquez; SG – Mason; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez
Blazers: PG – Lillard; SG – Matthews; SF – Batum ; PF – Aldridge C – Hickson