Zapowiedź: vs. San Antonio Spurs

New Orleans Hornets po zwycięstwie we własnej hali przeciwko Denver Nuggets, już dzisiejszej nocy podejmą drugą ekipę w Konferencji Zachodniej San Antonio Spurs. Mecz z góry ma przyznanego faworyta, lecz po powrocie Erica Gordona do składu Hornets, ”Szerszenie” mogą pokusić się o niespodziankę.

Eric Gordon powrócił po bardzo długiej kontuzji kolana i pokazał, że jest bardzo kluczową postacią w drużynie Hornets. Przeciwko Nuggets zanotował 15 punktów (3-11 z gry), i dzięki jego celnym trafieniom w ostatnich sekundach ”Szerszenie” mogły cieszyć się czternastą wygraną w tym sezonie.

Nadal nie wiadomo czy przeciwko Spurs wystąpi Jarrett Jack, który narzeka na ból kostki. Drugim zawodnikiem, który nie zagra jest Emeka Okafor.

Do składu powrócił już Trevor Ariza oraz Chris Kaman, któremu dokuczała choroba. Obaj byli kluczowymi zawodnikami w ostatnim spotkaniu przeciwko Nuggets i wspólnie z Gordonem poprowadzili Hornets do zwycięstwa.

San Antonio Spurs to obecnie druga ekipa na Zachodzie. Ustępują tylko Oklahomie City Thunder. ”Ostrogi” mogą pochwalić się bilansem 38-14, z czego u siebie aż 21-4! Tak więc ekipę z Luizjany czeka bardzo trudne spotkanie, ponieważ AT&T Center w tym sezonie wydaje się być zaczarowana.

Ekipa z Texasu w ostatnich 10 spotkaniach, wygrała aż 9. Wyższość Spurs musieli uznać kolejno Wolves, Mavs, Hornets, Sixers, Suns, Kings, Pacers, Cavs oraz w ostatnim spotkaniu po świetnym widowisku Boston Celtics, którzy przegrali zaledwie jednym punktem.

”Motorami napędowymi” w Spurs są Tony Parker oraz Daniel Green.  Pierwszą piątkę uzupełniają duet podkoszowych Tim Duncan&DeJuan Blair oraz Kawhi Leonard. ”Ostrogi” mają także świetną ławkę. Matt Bonnner oraz Gary Neal świetnie uzupełniają skład. Ważnym ogniwem jest także pozyskany z Bucks podczas Trade Deadline Stephen Jackson.

Mecz wydaję się być z góry przegrany dla Hornets. Lecz warto odnotować iż w tym sezonie gdy grał Eric Gordon, a dokładnie w trzech meczach, przegraliśmy jedynie z Sixers, a wygraliśmy z Suns i Nuggets. Myślę iż warto obejrzeć ten mecz, który będzie bardzo widowiskowy. Początek o 2:30! GO HORNETS!

VS.

 NEW ORLEANS HORNETS:
Bilans: 14-40 ( Dom: 6-21 | Wyjazd: 8-19 )
Aktualna seria: 1 wygrana
Pozycja w Dywizji: piąta
Pozycja w Konferencji: piętnasta

Kontuzjowani:
–  Emeka Okafor (out)
– Jarrett Jack (day-to-day)

SAN ANTONIO SPURS:
Bilans: 38-14 ( Dom: 21-4 | Wyjazd: 17-10 )
Aktualna seria: 9 wygranych
Pozycja w Dywizji: pierwsza
Pozycja w Konferencji: druga

Kontuzjowani:
– brak

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA HORNETS:

PG –Vasquez, SG – Gordon, SF – Ariza, PF – Smith, C – Kaman

  

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA SPURS:

PG – Parker, SG – Green, SF – Leonard, PF – Duncan, C – Blair