Zapowiedź: vs. San Antonio Spurs

vs SASNew Orleans Pelicans po ciężkich dwóch porażkach z Dallas Mavericks czeka bardzo ciężki bój na własnym parkiecie z najlepszym zespołem Konferencji Zachodniej – San Antonio Spurs. Ekipa najlepszego trenera w lidze – Gregga Popovicha – w tym sezonie już raz bardzo gładko rozprawiła się z Pelikanami.

San Antonio przyjadą do Nowego Orleanu będąc w back-t0-back po tym jak wygrali z Minnesota Timberwolves w bardzo okrojonym składzie. Wówczas Ostrogi znakomicie powstrzymali najważniejsze ogniwo Leśnych Wilków – Kevina Love. Spurs są 8-2 w meczach w drugą noc po back-to-back, to najlepszy wynik w lidze.

Wciąż nie jest wiadome czy Gregg Popovich będzie miał do dyspozycji Manu Ginobiliego. Argentyńczyk, który przeżywa już trzecią młodość z Timberwolves nie wystąpił, a w meczu z Pelicans jego status zostanie ujawniony kilka minut przed rozpoczęciem. San Antonio radzić sobie będą jednak musieli na pewno bez Danny’ego Greena i Tiago Splittera.

W zespole Monty’ego Williamsa standardowo już zabraknie Jrue Holiday’a i Ryana Andersona. Stan kostki Tyreke’a Evansa nie jest znany i 6-th Man jest day-to-day. Bardzo możliwe jednak, że wróci już na parkiet i wspomoże Anthony’ego Davisa i Erica Gordona.

Pelicans walczą o przełamanie najdłuższej w tym sezonie aż 5-meczowej serii porażek, która zepchnęła ich aż na 12. lokatę na Zachodzie. PlayOffs powoli się oddala, a o pick w TOP5 Draftu będzie piekielnie ciężko.

New Orleans, 2:00