Zapowiedź: vs. Washington Wizards

at wizardsNew Orleans Pelicans to wciąż jedyna obok Chicago Bulls drużyna, która nie poniosła jeszcze porażki w meczach sparingowych. Dzisiejszym rywalem Pelikanów będą Czarodzieje z Washington. Całego smaczku dla zawodników nadaje spotkaniu to, że rozegrane zostanie na parkiecie uczelni Kentucky, skąd do NBA przyszli m.in. John Wall, Anthony Davis i Darius Miller.

Wizards w preseasonie legitymują się bilansem 1-3 i póki co nie mogą pochwalić się najwyższą formą. Bardzo dobre zawody rozgrywa drugoroczniak na parkietach NBA – Bradley Beal, który notuje niecałe 20 punktów na spotkanie. Przedsezonowe granie nie wychodzi jak na razie Johnowi Wallowi. Rozgrywający drużyny ze stolicy USA zdobywa średnio 11.5 punktu na mecz na marnej 34% skuteczności z gry.

Bez wątpienia będzie to jednak pojedynek frontcourtu. Obydwie ekipy posiadają jedne z najsilniej obstawionych pozycji obwodowych w lidze. Po stronie Pelicans staną Jrue Holiday, Eric Gordon, Austin Rivers i możliwe, że wróci już Tyreke Evans. Wizards w odpowiedzi mają wspomnianych Beala oraz Walla, wspieranych przez Glen Rice’a Jr.’a czy Erica Maynora.

Co warte odnotowania nie zagra dzisiaj były zawodnik Hornets – Emeka Okafor, który przez poważne problemy może opuścić znaczną część sezonu. Na parkiecie nie pojawi się również Otto Porter, a po stronie Pelicans pod dużym znakiem zapytania stoją występy Jasona Smitha (biodro) i Tyreke’a Evansa (kostka). Nie zagra naturalnie Darius Miller.

Start spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Będzie to najprawdopodobniej ostatnie starcie Pelikanów w tym sezonie, który nie będzie dostępny w żadnej TV.