Zmiany w sztabie szkoleniowym Alvina Gentry’ego

Już wcześniej gdzieś między wierszami informowaliśmy, że z posady głównego asystenta trenera zrezygnował Darren Erman. Erman przeniósł się do G-League, a New Orleans Pelicans uzupełnili braki w swoim sztabie. Warto dodać, że ciepłą posadę w Minnesocie dostał również Kevin Hanson – stał się tam szefem od rozwoju zawodników. W Pelicans był przede wszystkim odpowiedzialny za pracę z Anthonym Davisem.

Najważniejszą wiadomością jeśli chodzi o sztab Gentry’ego to iż udało się zatrzymać w nim Chris Fincha, jednego z najlepszych specjalistów od ofensywny w lidze. Finch był jednym z głównych kandydatów na przejęcie roli głównego trenera w NBA, ale ostatecznie dostał mały awans w Pelicans – stał się głównym asystentem trenera od strony ofensywnej. Od strony defensywnej, bliźniaczą rolę przejmie nowy człowiek w Nowym Orleanie – Jeff Bzdelik, znany lidze od lat.

Bzdelik od lat ’90 pełni w NBA funkcję specjalisty od obrony – pracował w takich klubach jak New York Knicks, Miami Heat, Denver Nuggets, Memphis Grizzlies, a od 2016 roku pracował w Houston Rockets obok Mike’a D’Antoniego. 66-letni trener zapowiadał, iż w tym roku przechodzi na emeryturę, ale David Griffin i Alvin Gentry nie chcieli pozwolić mu uciec i przekonali do pracy w Nowym Orleanie.

Do sztabu dołączył również Jamelle McMillan, który wraca do Pelicans po rocznej przerwie w Phoenix Suns. Dołączy on do Freda Vinsona, Joe’a Boylana oraz Michaela Ruffina.