Raport: Breaux żegna się z Nowym Orleanem, niepewna przyszłość Williego Sneada

Nim w środę rozpocznie się wolna agentura, Saints musieli podjąć decyzję wobec swoich czterech zastrzeżonych agentów. Podjęli ją oni w sprawie dwóch z nich, a konkretnie Delvina Breaux oraz Williego Sneada.

Przy osobie Delvina Breaux Saints zrzekli się jakichkolwiek praw do zastrzeżenia nie składając jakiejkolwiek oferty cornerbackowi, skutkiem czego zostanie on w środę niezastrzeżonym wolnym agentem. Zwłaszcza przy zainteresowaniu osobami Malcolma Butlera oraz Dominique’a Rodgersa-Cromartie takie zachowanie Świętych niewątpliwie świadczy o końcu kariery Breaux w NOLA. Był on podstawowym zawodnikiem Saints w sezonie 2015, ale dwa następne sezony były wyraźnie naznaczone przez kontuzje.

Sneadowi Saints złożyli minimalną ofertę, wynoszącą zaledwie 1.9 miliona za rok gry. Jest to jednak oferta bez jakiegokokwiek zastrzeżenia i w przypadku przebicia tej oferty przez rywali nie będą oni zmuszeni zrekompensować Saints utratę Sneada. Mając na uwadze dobre sezony w latach 2015 oraz 2016, jest bardzo prawdopodobnym, iż Sneada nie będzie już nam dane zobaczyć w barwach Saints.

Saints wciąż muszą zadecydować, co zrobić z Brandonem Colemanem oraz Davidem Parrym.