Raport: Dannell Ellerbe na IR; zostanie zwolniony

Właśnie ruszył obóz treningowy, co oznacza, iż powoli zbliżamy się do nowego sezonu NFL. Oznacza to również kontuzje i ruchy kadrowe z nimi związane. Po tym, jak dwa potężne ciosy zebrała linia ofensywna Saints, teraz padło na defensywę i korpus linebackerów.

Jak donosi Ian Rapoport z NFL.com, Dannell Ellerbe został umiejscowiony na injured reserve z kontuzją stopy, z adnotacją, iż gdy tylko wyzdrowieje, zostanie zwolniony. Zwolni dzięki temu 3.2 miliona w salary Saints, a na rynku ma być gorącym nazwiskiem. Ten sezon miał być ostatnim na jego kontrakcie, podpisanym jeszcze z Miami.

Oznacza to więc koniec Dannella w Nowym Orleanie. Trafił on do zespołu w 2015 roku, w wymianie z Miami Dolphins. Miał być liderem nowego korpusu LB, służąc jako Will linebacker obok Stephone’a Anthony’ego. Ellerbe to zawodnik którego umiejętności zawsze były cenione w NFL, ale też zawodnik, którego karierę bardzo zahamowały kontuzje. Ellerbe nigdy nie rozegrał pełnego sezonu, a w sezonie przed przyjściem do Saints rozegrał tylko jedno spotkanie.

W barwach Saints rozegrał 15 na 32 możliwe spotkania, notując 83 powalenia, w tym 68 solo, jedno fumble oraz cztery sacki (wszystkie w sezonie 2016). Ellerbe był bardzo solidny, kiedy grał, udowadniając, iż zasłużenie jest nazywany najbardziej utalentowanym LB w kadrze Saints. Zespół jednak dokonał wielu wzmocnień na pozycję LB, dzięki czemu nie będą zdani na liche zdrowie Dannella.